Tento chlapec bol dlho vystavený šikanovaniu kvôli svojim nezvyčajne veľkým zubom. Ale o 5 rokov neskôr vyzerá ako iný človek

Evan Hill bol veľmi dlho šikanovaný svojimi rovesníkmi kvôli svojmu odlišnému vzhľadu. Tak sa stalo, že chlapcovi od malička rástli zuby pod veľmi krivým uhlom a jeho dva predné zuby boli neprimerane veľké.

Veľkosť a vyčnievanie zubov spôsobili, že Evan nemohol ani úplne zavrieť ústa, ale najväčšiu bolesť mu spôsoboval práve posmech. Chlapec dokonca dostal prezývku „králičí chlapec“ a problém sa s vekom zhoršoval.

Počas návštev u ortodontistu sa chlapec nedočkal dobrých správ. Jeho prípad bol mimoriadne ťažký a rodina by musela za ortodontickú liečbu a rovnanie zaplatiť viac ako 12 000 novozélandských dolárov.

Rodina bola chudobná, ale rodičia sa dokonca chystali zastaviť svoj dom kvôli synovej liečbe. Všetko sa zmenilo, keď jeden zo susedov rodiny kontaktoval miestnu televíziu. Po tom, čo chlapec súhlasil s vystúpením v programe, sa z celej krajiny vyzbierali finančné prostriedky na narovnanie jeho zubov.


Pôvodný cieľ bol 12 000 dolárov, ale pre Evana sa podarilo získať takmer 100 000 dolárov. Rodina zaplatila za zubné práce vopred a zvyšok venovala charitatívnym organizáciám, ktoré pracujú s deťmi sužovanými podobnými problémami.

Takže tu je tínedžer, ktorý po 5 rokoch náročnej a vyčerpávajúcej liečby vyzerá úplne inak. Po 5 rokoch nosenia rovnátok sa Evan konečne môže tešiť z nového úsmevu.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Tento chlapec bol dlho vystavený šikanovaniu kvôli svojim nezvyčajne veľkým zubom. Ale o 5 rokov neskôr vyzerá ako iný človek”