Vidíte tohto starého bezdomovca? Keď zistíte, čo denne robil, nikdy na neho určite nezabudnete!

Tento starý muž bez domova vám ukáže, aké to je byť skutočným hrdinom. Možno nemal veľa, ale mal súcit a veľké srdce plné empatie, ktoré sú cennejšie ako šušťanie o všetkých peniazoch tohto sveta.

Keď uvidíte, čo tento 104-ročný muž denne robil, uvedomíte si, že superhrdinovia naozaj existujú! Žijú medzi nami!

104-ročný Dobri Dobrev prišiel o sluch počas druhej svetovej vojny. Celé roky denne absolvoval 25 kilometrov, oblečený len v skromnom oblečení a v kožených topánkach.

Každý deň prekonával takúto trasu, aby sa dostal do svojej dediny, do vzdialeného hlavného mesta Bulharska, kde trávil čas „žobraním“…

Nežiada peniaze pre seba! Všetko, čo sa mu podarí vyzbierať (približne 40 000 eur ročne), ide na detské domovy, ktoré nie sú schopné platiť svoje účty.

Sám dokázal vyžiť z 80 €/mesiac!

Ako iste tušíte, tohto muža všetci zbožňovali. Volali ho „dedko Dobri“.

Dobri si mohol nechať všetky peniaze, ktoré vyzbieral, aby zmenil svoj život. Vybral si však úplne inú cestu, radšej trávil každý deň na ulici a pomáhal deťom bez rodín….

Tento muž si zaslúži veľkú úctu za to, čo urobil! Dobri zomrel 13. februára 2018.


Viac ľudí by sa malo dozvedieť o existencii takéhoto hrdinu, viac ľudí by malo nasledovať jeho príklad láskavosti, svet by sa potom stal oveľa lepším miestom. Preto vás prosím, zdieľajte tento článok, ukážme svetu, že je to možné!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Vidíte tohto starého bezdomovca? Keď zistíte, čo denne robil, nikdy na neho určite nezabudnete!”