Žena nechala v lese 35 mačiatok. Sudca jej udelil adekvátny trest a vyvolal tým kontroverziu!

Sudca Michael Cicconetti z Painesville v Ohiu už nejaký čas vyvoláva svojimi rozsudkami kontroverzie. Najprv odsúdil muža, ktorý zanedbával svojho psa tým, že ho držal v špine, na jeden deň na skládke.

V ďalšom prípade odsúdil ženu, ktorá spôsobila smrteľnú nehodu, na niekoľkohodinový pobyt v márnici pri prehliadke tela svojej obete. Podobne sa zachoval aj v nasledujúcom príbehu.

Žena bola obvinená z toho, že nechala 35 mačiatok v lese na istú smrť. Sudca vyniesol rozsudok, ktorý jej mal, ako už mnohokrát predtým, pomôcť pochopiť, čo urobila.

Keď mačiatka našli, tucet z nich už bolo mŕtvych a niekoľko ďalších bolo veľmi slabých.

Počas pojednávania sudca položil žene otázku:

„Ako by ste sa cítili, keby vás nechali v lese neskoro v noci a museli by ste počúvať všetky zvuky noci? Počúvať, ako sa v tme preháňa nejaký tvor, zatiaľ čo vy sedíte zamrznutá a neviete, či dostanete ďalšie jedlo… Neviete, či vás niekto príde zachrániť?“

Potom jej ponúkol dve možnosti:

1. stráviť 90 dní vo väzení za opustenie zvierat.

Alebo .

2. Stráviť 14 dní vo väzení, 15 dní domáceho väzenia, pokutu 3 200 dolárov združeniu pre zvieratá, príspevok 500 dolárov lesníkom, ktorí mačiatka našli – a jednu noc strávenú osamote v lese.

Žena si vybrala druhú možnosť.

Keď sa mal trest strávenia noci v lese vykonať, lesníci odviezli odsúdenú ženu na určené miesto. Podmienkou bolo, že so sebou nesmie mať žiadne jedlo, pitie ani žiadne predmety. Nič. Na druhý deň ráno ju odtiaľ vyzdvihli strážcovia a zmrznutú a vystrašenú ju odviezli domov. Po tejto noci zrejme ľutovala, že si nevybrala prvú možnosť.

Sudca sa domnieva, že takéto tresty skôr zvýšia povedomie o spôsobenej škode.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena nechala v lese 35 mačiatok. Sudca jej udelil adekvátny trest a vyvolal tým kontroverziu!”