Zombie kurča bolo skutočným fenoménom – Kurča žilo s odrezanou hlavou 18 mesiacov! Ako je to možné?

Poznáte príbeh kurčaťa s prezývkou „Neuveriteľný Mike“? Stalo sa to v polovici minulého storočia a pre mnohých ľudí vrátane serióznych vedcov to bol skutočný šok.

Všetko sa začalo, keď si farmár Lloyd Olsen všimol, že kurča, ktorému práve odrezal hlavu, vôbec nemá v úmysle zomrieť….

Tak ako pred 70 rokmi, aj dnes to vyzerá ako výmysel, akýsi trik, ale po tom, čo sa vedci na fenomén bezhlavého kurčaťa pozreli bližšie, všetko sa vyjasnilo.

adepa.org.ar

Hlavnou hnacou silou boli ako zvyčajne peniaze – keď si farmár uvedomil, akým zázrakom sa stal, začal zarábať rozprávkové peniaze jednoducho tým, že Mika ukazoval verejnosti.

Na vrchole popularity mu za predvádzanie bezhlavého kuraťa ponúkli 10 000 dolárov, čo sa v polovici 20. storočia dalo prirovnať k ročnému platu dobrého odborníka. Prirodzene, mnohí chceli tento fenomén zopakovať, čo viedlo k zabitiu mnohých kurčiat. A všetko bezvýsledne.

adadabsurdum.blogspot.com

Ľudia boli pobúrení a dožadovali sa odhalenia tajomstva, ale veterinári len pokrčili plecami – jedinečný prípad. V skutočnosti farmár odrezal Mikovi len časť hlavy, pričom mu ponechal jedno ucho, hlavné tepny a časť mozgového kmeňa.

Nepreskúmaná časť mozgu bola zodpovedná za životne dôležité funkcie tela a umožňovala kurčaťu prežiť.

Zvonku to vyzeralo ako kurča bez hlavy, ale v skutočnosti Mike chodil, spal, snažil sa ďobať do jedla a každý deň na úsvite sa pokúšal zakrákať zvukom, ktorý pripomínal bľabotanie. Bol to objav, ktorý vyvolal vlnu záujmu o nervovú sústavu zvierat a farmár… na ňom zarobil veľa peňazí.

Fox21 News/YouTube

Samotný Olsen bol v tom čase ostro kritizovaný aktivistami za práva zvierat, podľa ktorých nemal nechať takto zmrzačeného vtáka nažive.

Aby majiteľ zabránil Mikeovej smrti, ručne ho kŕmil zmesou mlieka a kukurice pomocou pipety, čistil ho a staral sa o neho. Nikdy sa netajil tým, že mu za to všetko vďačí, pretože vďaka Mikovi a príjmom z turné mohol namiesto vegetovania na špinavej farme precestovať takmer celú krajinu.


Fox21 News/YouTube

Nič však nemôže trvať večne – po 18 mesiacoch Mike aj tak zomrel, na udusenie v spánku.

Keďže Olsen zabudol vziať injekčnú striekačku z miesta posledného vystúpenia, nepodarilo sa mu kurča zachrániť. Príbeh s Mikom je ojedinelý, a preto zaujal čestné miesto v Guinnessovej knihe rekordov. Sliepka sa stala symbolom mesta Fruta a každý rok v máji sa koná „Deň Mika“, počas ktorého sa koná súťaž v hádzaní vajec.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zombie kurča bolo skutočným fenoménom – Kurča žilo s odrezanou hlavou 18 mesiacov! Ako je to možné?”