20 vecí, ktoré môžu priniesť každému bytu lacný vzhľad

Ľudia vždy chceli žiť na pohodlnom a krásnom mieste. Ale niekedy drahý nábytok a špičkové zariadenia nestačia. Je veľmi dôležité rýchlo odstrániť zbytočné veci z domu, pretože aj veci, ktoré sa javia ako nedôležité, môžu úplne zničiť atmosféru vášho domova.

1. Posteľná bielizeň z rôznych súprav

www.pexels.com

Podľa štúdií môže farba, vzor a štruktúra posteľnej bielizne ovplyvniť fyzické a emocionálne zdravie človeka. Ako môžete docieliť zdravý spánok, ak odpočívate na niečom starom a rôznofarebnom ? Posteľná bielizeň z rôznych súprav navyše vyzerá zle a lacno.

2. Magnety na chladničkách

www.pexels.com

Magnety vyzerajú chaoticky a priťahujú veľa pozornosti. Mnoho ľudí sa však stále nemôže takej kolekcie na chladničke zbaviť. Je to zvyčajne kvôli emóciám, ktoré cítime, keď vidíme naše „trofeje“ z výletov. Skúste však nájsť iné miesto pre magnety. Napríklad veľká doska s decentným rámom by mohla byť pekná. Naučte sa tiež priniesť domov užitočnejšie suveníry z vašich ciest (napríklad riad a oblečenie).

3. Posteľ prekrytá saténovým poťahom

www.pexels.com

Posteľné prikrývky môžu prepožičať vkus ich majiteľov. Existujú určité výnimky, ale úprimne povedané, nekvalitné prikrývky ako boli tieto, neboli trendové ani pred 20 rokmi.

4. Sedacie vaky

www.pexels.com

V roku 2000 boli tieto veci mimoriadne populárne a bolo ich možné nájsť dokonca aj v malých bytoch. V súčasnosti sa však tieto sedacie vaky používajú iba v letných kaviarňach, na terasách a v iných tvorivých priestoroch. Môžete ich skúsiť použiť v detskej izbe, ak máte dostatok miesta. Uistite sa však, že dizajn je moderný a vak je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov.

5. Pokrievka z odlišnej panvice

www.pexels.com

Pokrievky, ktoré sa používajú s odlišnými panvicami a hrncami, priťahujú pozornosť. Vyzerá to ešte horšie, keď sa veľkosť nezhoduje. Buď sú príliš malé a padajú na jedlo alebo sú príliš veľké, čo spôsobuje kondenzáciu kvapkajúcej vody na rúru. Aj tie najlepšie návrhy kuchyne môžu vyzerať lacno s týmito zdanlivo nepodstatnými detailmi.

6. Poťahy na pohovkách

www.pexels.com

Tento staromódny spôsob zakrytia pohoviek a kresiel zničí akýkoľvek interiérový dizajn. Zbavte sa tohto zvyku a nikdy sa už k nemu nevracajte !

7. Handra pred dverami

www.pexels.com

Staré rohožky alebo roztrhané uteráky často slúžia ako rohožky. Takéto veci ničia dojem z vášho domova. Kúpte si jednoduchú rohož, ktorá sa ľahko vysáva.

8. Obitý riad s trhlinami

www.pexels.com

Riady by mali byť nové. Nemusíte sa cítiť zle, ak sa chcete zbaviť šálok a tanierov, ktoré majú malé trhliny alebo jamky. Buďte však opatrní, aby sa vám v rukách nezlomila popraskaná šálka.

9. Dekoratívne kamene na stenách a pri dverách

www.pexels.com

Nie je potrebné premieňať svoje miesto na stredoveký hrad alebo jaskyňu. Mnoho ľudí rado používa ozdobné kamene na rohy, oblúky a dvere. Ale vyzerá to dobre iba vo vidieckych domoch.

10. Veľa plyšových hračiek na pohovkách, posteliach a poličkách

www.pexels.com

Veľa plyšových hračiek nielenže spôsobí, že vaše miesto vyzerá chaoticky, ale je to tiež skvelý spôsob, ako zbierať roztoče.

11. Spálené hrnce a panvice.

www.pexels.com

Aj keď budete veľmi opatrní, dno hrnca sa môže spáliť. Je dôležité nezabudnúť odstrániť tieto škvrny.

12. Sušič na bielizeň v strede miestnosti

www.pexels.com

Nie každý má dostatok priestoru na sušenie mokrého oblečenia na svojich balkónoch, ale to neznamená, že by mali byť v strede miestnosti. Keď ich nepotrebujete, odložte suché oblečenie aj samotný sušiak.

13. Odlišné kvetináče

www.pexels.com

Rôzne vyzerajúce kvetináče (ako napríklad plastový kelímok na kaktus, vedro na palmu a kvetináč podobný škrupine) spôsobujú, že váš domov vyzerá zaplnené. Ak ich nemôžete vymeniť, skúste ich sami vyzdobiť. Nemusíte míňať veľa peňazí, pretože materiály, ktoré potrebujete (látky a farby), sú lacnejšie ako nové kvetináče.

14. Spálené rukavice na rúru

www.pixabay.com

Nikdy nezabudnite na stav vašich rukavíc. Mastné škvrny a spálené diery na rukaviciach vo vašej kuchyni nepôsobia veľmi dobre.

15. Staré kuchynské utierky

www.pixabay.com

Staré utierky v rôznych farbách robia interiér vášho domova veľmi lacným. Je lepšie kúpiť sadu rovnakých utierok, ktoré zodpovedajú štýlu vašej kuchyne.

16. Nežiadúce veci na parapete

www.pexels.com

Parapety často fungujú ako ďalšie police, kde sa hromadí veľa rôznych vecí, ako sú knihy, hračky, kvety, riad, jedlo a ďalšie. Takéto parapety spôsobujú, že celý byt vyzerá chaoticky.

17. Lacné zásuvky a vypínače

www.pixabay.com

Mnoho ľudí si myslí, že takéto detaily si nevyžadujú veľkú investíciu. Toto sú však detaily, ktoré vytvárajú určitú harmóniu. Trendy elektrické zásuvky a prepínače okamžite robia celé miesto elegantným.

18. Nástenné kalendáre s rôznymi témami

www.pexels.com

Tematické kalendáre nie sú vždy vhodné. Snehuliak v lete, roztomilé mačiatko v kancelárii, nahé dievčatá v obývacích izbách, firemné logá… Všetky tieto príklady sú smiešne. Horšie je, že kalendár z minulého roka ešte stále visí na stene.

19. Starý stojan na riad

www.pexels.com

Bez stojanov na sušenie riadu je veľmi ťažké žiť. Je však lepšie, ak hromady tanierov, šálok a riadu nie sú pre ostatných ľudí viditeľné.

20. Dekorácie

www.pexels.com

Masový trh sa vždy zameriava na veľké publikum, a preto by ste sa mu mali vyhnúť, ak sa snažíte o individualitu. Nábytok a ozdobné prvky, ktoré sú viditeľné takmer v každom byte, sú nudné a tieto domy sú všetko, len nie výnimočné.

Zdroj: www.brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “20 vecí, ktoré môžu priniesť každému bytu lacný vzhľad”