60-ročný muž čakal na transplantáciu. Keď zistil, kto je anonymný darca, nedokázal zadržať slzy

Príbeh 60-ročného muža, ktorý bojoval s ochorením obličiek, je mimoriadne dojímavý. Pacient musel pravidelne navštevovať nemocnicu, aby ho napojili na prístroj, ktorý reguluje činnosť jeho orgánov. Jeho jedinou šancou na zlepšenie stavu bola transplantácia obličky, ale priemerná čakacia doba na orgán bola niekoľko rokov.

Jeho dcéra tajne darovala obličku svojmu otcovi

Jeho dcéra Delayne Ivanowski sa ponúkla ako darkyňa obličky, ale jej otec túto možnosť odmietol, pretože sa obával o jej zdravie. Muž pomerne nedávno zažil stratu syna a nechcel dcéru vystaviť riziku komplikácií pri operácii. Delayne sa nedokázala zmieriť s otcovým odmietnutím a na transplantáciu sa pripravovala v tajnosti.

– Povedala som si: Urobím to.

Je mi jedno, ako sa na mňa bude hnevať, či ma vyhodí z domu, bude ma nenávidieť alebo sa so mnou do konca života nerozpráva. Aspoň bude mať dobrý život, bez toho, aby bol neustále napojený na prístroj,“ vyznala sa pre ABC News.

Po ôsmich mesiacoch výskumu bola pripravená na zákrok, ktorý sa ukázal ako komplikovaný, ale úspešný. Obličku prijal do tela otec, ktorý nevedel, že jeho dcéra je darkyňa.

Moment, keď sa všetky záhady konečne skončili, je zachytený na videu a je mimoriadne dojímavý. Delayne sa objaví v otcovej izbe s infúziou v ruke, aby mu oznámila, že bola anonymnou darkyňou.

Chorý muž sa pri pohľade na svoju dcéru rozplače a nemôže uveriť, že to bola práve ona, kto mu daroval svoj orgán.

– ‚Ľudia sú na čakacej listine na transplantáciu obličky viackrát za päť, šesť, sedem, osem rokov a tak dlho sú na dialýze, a ja som tomu jednoducho nemohla uveriť,‘ povedala Delayne Ivanowski pred operáciou.

@delayne_i watch my dad find out that I was his anonymous kidney donor after keeping it a secret for 8 months ? grab a tissue! ##fyp##kidneydonor ♬ original sound – Delayne

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “60-ročný muž čakal na transplantáciu. Keď zistil, kto je anonymný darca, nedokázal zadržať slzy”