Ako ochrániť svojho psa, ak sa na Silvestra bojí ohňostroja. Pozrite sa ako!

Pes a ohňostroj nie sú vhodnou dvojicou. Osemdesiat percent majiteľov domácich zvierat vlastnilo zviera, ktoré sa bojí ohňostroja. Je to jedna z najčastejších vecí, ktorá desí takmer všetky druhy zvierat.

Váš pes a ohňostroj na Silvestra – ako zvládnete situáciu?


Správne opatrenia, ktoré pomôžu vášmu domácemu miláčikovi cítiť sa počas ohňostroja pohodlne a bezpečne, môžu znížiť jeho úzkosť a zabezpečiť, aby sa cítil pohodlnejšie pri hlasných zvukoch, jasných svetlách a cudzích vôňach.

1 Izolácia od hluku

Nájdite si centrálnu miestnosť ďaleko od okien, kde bude vaše zviera umiestnené. Ideálna je kúpeľňa bez okien, ktorá sa nachádza uprostred domu, pretože prirodzene tlmí vonkajšie zvuky.

Môže to byť aj miestnosť, ktorú môžete zamknúť, aby váš domáci miláčik nemohol pobehovať po dome a robiť neporiadok. Ak máte viac ako jedno domáce zviera, uistite sa, že im nevadí, keď sú zavreté v jednej miestnosti, alebo vyberte niekoľko miestností pre rôzne domáce zvieratá. Napríklad psy a mačky zvyčajne ocenia, keď sú od seba oddelené.

2 Svetlá a hudba

Rozsvieťte svetlá a snažte sa čo najviac izolovať dom. Zapnutie svetiel upokojí vaše zviera a dodá mu pocit bezpečia. Zatiahnite závesy v miestnosti.

Na prehlušenie hluku ohňostroja použite známe zvuky. Klasická hudba, zvuk dažďa alebo zvuk televízie sú niektoré zvuky, ktoré môžu vaše zviera upokojiť.

3 Metóda dávkovania

Vystavujte svojho domáceho miláčika hlasným zvukom a hlukom ohňostrojov postupne. Znecitlivenie vášho domáceho maznáčika na hlasné zvuky môže pomôcť zabrániť tomu, aby sa váš domáci miláčik počas ohňostroja zľakol.

Začnite tým, že niekoľko týždňov pred ohňostrojom pustíte svojmu domácemu miláčikovi tichú hudbu alebo zvuky ohňostroja. Potom postupne každý deň zvyšujte hlasitosť hudby alebo ohňostroja, až kým ich nebudete prehrávať s vysokou hlasitosťou.

Ponúkajte zvieraťu pohladenie, pochvalu a pamlsky za to, že zostane pokojné. Prehrávanie hlasných zvukov po ohňostroji mu môže pomôcť ešte viac znecitlivieť tým, že mu ukážete, že to, čo práve zažilo, nebolo také strašné (to môže pomôcť predísť traume).

4 Upokojujúce feromóny

Skúste použiť feromóny na upokojenie a utíšenie vášho domáceho maznáčika. Môžete si kúpiť výrobky s upokojujúcimi feromónmi pre mačky a psy. Použitie feromónov počas stresujúcej udalosti, ako je napríklad ohňostroj, môže pomôcť udržať vášho domáceho miláčika pokojného. Musíte ich však začať používať niekoľko týždňov vopred. Tieto výrobky sú k dispozícii vo forme difuzérov, ktoré možno zakúpiť v obchodoch so zvieratami a na internete.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ako ochrániť svojho psa, ak sa na Silvestra bojí ohňostroja. Pozrite sa ako!”