Antikoncepcia nezabrala a 20-ročná žena otehotnela. To, čo sa stalo po pôrode, prekvapilo aj lekárov

Bohužiaľ, neexistuje dokonalá forma antikoncepcie, ktorá by zaručovala 100 % účinnosť. Príbeh jednej matky je toho dokonalým príkladom – napriek používaniu vnútromaternicového telieska otehotnela.

Nemohla uveriť vlastným očiam, keď po pôrode videla, čo jej syn drží v rukách.

Šokujúci pohľad

Vnútromaternicové teliesko je jednou z najúčinnejších foriem antikoncepcie s účinnosťou viac ako 98 %. Preto sa mnohé ženy rozhodnú pre tento typ ochrany pred otehotnením.

Bohužiaľ, ani účinná antikoncepcia nedokáže zabezpečiť stopercentnú ochranu, ako dokazuje prípad 20-ročnej Violet.

Napriek tomu, že deväť mesiacov používala medené vnútromaternicové teliesko Skyla, otehotnela, čo sa stáva približne piatim z 10 000 žien používajúcich túto formu antikoncepcie.

Violet pociťovala nevoľnosť asi dva týždne, čo ju prinútilo urobiť si tehotenský test. Jej prekvapenie bolo obrovské, keď sa výsledok ukázal ako pozitívny.

Dieťa sa narodilo s cievkou v ruke

Dieťa krátko po narodení držalo v malých ručičkách matkino vnútromaternicové teliesko. Všetci boli týmto pohľadom prekvapení.

Túto udalosť si pravdepodobne budeme dlho pamätať a bude nám pripomínať, že aj tie najúčinnejšie antikoncepčné metódy môžu niekedy zlyhať.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Antikoncepcia nezabrala a 20-ročná žena otehotnela. To, čo sa stalo po pôrode, prekvapilo aj lekárov”