Babička účtuje rodine poplatok za vianočnú večeru. Dokonca aj trojročné vnúčatá musia platiť

Organizácia Vianoc môže byť v posledných rokoch obzvlášť náročná, pretože nárast cien potravín spôsobil, že mnohé rodiny musia šetriť. Caroline Duddrige, 63-ročná babička, ktorá na Vianoce pozýva do svojho domu až 12 ľudí, sa rozhodla vziať veci do vlastných rúk a začala vyberať poplatky od všetkých členov rodiny za účasť na vianočnej večeri.

Rozhodnutie o spoplatnení 63-ročná žena urobila po smrti manžela z obavy o svoje financie ako vdova. Caroline má päť detí a šesť vnúčat a aj najmladší členovia rodiny, trojročné vnúčatá, musia zaplatiť adekvátny poplatok.

„Ako mnohé matky a staré mamy, ktoré vždy pripravujú štedrovečernú večeru, som nebola schopná uniesť náklady na nákup všetkých darčekov a zaplatenie celého jedla.“ – Karolína hovorí: „Vianočná večera je pre mňa veľmi dôležitá.

Carolinine dospelé deti platia od 15 do 10 libier, staršie vnúčatá platia po 5 libier a trojročné deti po 2,5 libry. Caroline je rozhodnutá, že poplatky by mali byť prijaté najneskôr do 1. decembra, a nedbá na kritiku zo strany ostatných, pretože svoj prístup považuje za spravodlivý a rozumný.

V týchto časoch, keď ceny potravín dosahujú nové maximá, je Caroline príkladom človeka, ktorý našiel spôsob, ako zorganizovať Vianoce bez toho, aby zaťažil svoj rozpočet.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Babička účtuje rodine poplatok za vianočnú večeru. Dokonca aj trojročné vnúčatá musia platiť”