Babičkin recept, ako sa zbaviť pocitu ťažkých nôh. Na Silvestra pretancujete celú noc!

Naučte sa, ako sa vysporiadať s ťažkými nohami a pretancujte celú silvestrovskú noc. Zvládnete to aj vo vysokých opätkoch a budete sa skvele baviť.

Zdá sa, že na Silvestra sa chce každý dobre zabaviť. Niekedy nás však nohy odmietajú poslúchať.

Ak máme prácu v stoji, časom opuchnú a jednoducho začnú bolieť. To isté sa stáva, keď dlhé hodiny sedíme pred monitorom počítača. Keď sa málo hýbeme, v tkanivách sa hromadí prebytočná voda a potom vzniká opuch. Tento stav sa, bohužiaľ, zvyšuje s vekom. Ako teda rýchlo zregenerovať nohy, aby ste si mohli obuť ihličkové topánky a pretancovať noc?

Patenty pre ťažké nohy

  • Ak vás trápia opuchnuté lýtka a členky, potrite si ich jablčným octom. Zníži opuch a tiež zmierni bolesť.
  • Druhým patentom je príprava upokojujúceho kúpeľa. Do misky nalejte teplú vodu a pridajte do nej svoju obľúbenú soľ, ako aj niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Namočte si nohy na niekoľko minút. Táto procedúra stimuluje krvný obeh a rýchlo pocítite veľkú úľavu.
  • Ak ste fanúšikom sprchovania, používajte striedavé sprchy. Najskôr sa obliate teplou a potom studenou vodou. Túto kúru môžete aplikovať len na lýtka. Tým sa tiež stimuluje prietok krvi.
  • Ak máte opuchnuté členky, úľavu vám poskytnú studené obklady. Vložte malý uterák na niekoľko hodín do mrazničky a potom si do neho zabaľte nohu. Prípadne si môžete dať celé vrecko kociek ľadu do handričky a tú si priložiť na členky.
  • Babičkiným patentom sú kapustné listy. Schlaďte ich v mrazničke a potom si ich priložte na lýtka alebo členky. Pomerne rýchlo pocítite úľavu.
  • Samozrejme, stojí za to aj ležať na chrbte a zdvihnúť nohy nad úroveň srdca. Odpočinok v tejto polohe je neoceniteľný.
  • Obmedzte príjem soli, ktorá zadržiava vodu v tele.
  • Vykonajte jednoduché cvičenia nôh a chodidiel, ktoré stimulujú vaše svaly k práci. Stačí krúženie nohami nad zemou alebo pokrčenie prstov na nohách.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Babičkin recept, ako sa zbaviť pocitu ťažkých nôh. Na Silvestra pretancujete celú noc!”