Čo ľudia na smrteľnej posteli najviac ľutujú? Toto sú najčastejšie slová

Čo cítia a čo si myslia ľudia na smrteľnej posteli? Počujú hlasy svojich blízkych a rozumejú slovám, ktoré hovoria? Tieto otázky stále trápia tisíce ľudí na celom svete.

„Zdá sa, že tí, ktorí zomierajú, sa dostávajú do tohto sveta a z tohto sveta a zdá sa, že mŕtvi, ktorých vidia, im pomáhajú prežiť,“ uviedla psychiatrička Rebecca Valla.

Čo ľudia po smrti ľutujú?

Otázka, čo ľudia ľutujú, keď odchádzajú z tohto sveta, sa zdá byť jednou z najzaujímavejších. Môže byť vodítkom k tomu, ako by sme mali žiť a akými hodnotami by sme sa mali riadiť.

Bronnie Wareová, paliatívna zdravotná sestra, sa rozhodla zamerať na to vo svojej knihe „Päť najväčších výčitiek zomierajúcich“. Autorka dlhé roky pracovala v hospici a téma smrti jej v žiadnom prípade nie je cudzia.

Ukázalo sa, že ľudia na smrteľnej posteli zvyčajne ľutujú päť vecí.

„Ľutujem, že som nemala odvahu žiť svoj život tak, aby som bola verná sama sebe, a nie tak, ako to odo mňa očakávali ostatní. To bolo najčastejšie zo všetkého, čo som ľutovala,“ hovorí zdravotná sestra. Stratené sny a nedostatok odvahy ísť za nimi je určite číslo jedna.

Okrem toho umierajúci ľutujú, že netrávili dostatok času so svojimi blízkymi.

„Ľutujem, že som si nedovolil byť šťastnejší,“ hovoria.

Niekedy ľudia ľutujú aj nevypovedané slová.

„Ľutujem, že som nemal odvahu vyjadriť svoje pocity,“ hovoria.

Na smrteľnej posteli sa objavujú aj takéto hlasy:

„Škoda, že som neudržiaval kontakt s priateľmi“.

Podeľte sa o túto zaujímavosť s ostatnými.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo ľudia na smrteľnej posteli najviac ľutujú? Toto sú najčastejšie slová”