Čo sa stane, keď vložíme ruku do roztaveného kovu? Tento oceliar sa to odvážil predviesť.

Arkady Mgdsyan, OCELIAR z arménskeho mesta Alaverdi, sa preslávil vďaka videu, na ktorom sa holou rukou dotýka horúceho kovu. Žiadne popáleniny však neutrpel. Video nazbieralo tisíce videní a mnohí používatelia internetu ho nazvali „nesmrteľným Rusom“.

Video, kde Arkady Mgdsyan udiera holou rukou do prúdu kovu, sa stalo virálnym. Sám Arkady priznal, že nečakal takú popularitu. Všetko zachytené na videu je podľa neho tradíciou, ktorá siaha mnoho rokov do minulosti.

„To, čo nazývate tento trik, robia začínajúci oceliari v našom meste. Je to akási iniciačná tradícia a v 250-ročnej histórii závodu si tým prešli všetci mladí profesionáli, keď dosiahli špeciálnu úroveň zručností,“ povedal Mgdsyan.

Šéfovia však tento trik zakázali. Z bezpečnostných dôvodov by pracovníci mali byť v montérkach vedľa pece.

„Ako môžete vidieť, porušil som pravidlá a opatrenia vo videu a samozrejme, kvôli tomu mi moji šéfovia zavolali a žiadali vysvetlenie. Vydali prísne varovanie. Preto nie je možné vykonať druhý kúsok, “povedal oceliar.

Povedal, že tento jav sa nazýva Leidenfrostov efekt, keď sa medzi kvapalinou a horúcim kovom vytvorí vrstva pary.

„Ak si pred ponorením do roztaveného kovu dôkladne namočíte ruku, para na zlomok sekundy ochráni vašu pokožku pred spálením,“ vysvetlil Mgdesyan.

Odpovedal aj na otázku, či sa prvýkrát bál.

„Ak poviem nie, tak klamem. Ale nie je to tak, že by som sa veľmi bál. Videl som to robiť iných a časom som bol na to psychicky pripravený,” povedal oceliar.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo sa stane, keď vložíme ruku do roztaveného kovu? Tento oceliar sa to odvážil predviesť.”