Čo sa stane s vašim telom, ak každý deň pijete zázvorový čaj ?

Aj keď zázvor rastie v Ázii a zber jedného koreňa trvá až 10 mesiacov, nemáme problém nájsť túto pochúťku v ktorejkoľvek časti sveta po celý rok. Čoraz viac odborníkov v skutočnosti odporúča, aby ste si každý deň dali zázvor, najmä vo forme horúceho čaju, pretože to prospieva nášmu zdraviu.

1. Môže vás chrániť pred srdcovými chorobami

Zázvor je medzi vedcami známy pre svoju schopnosť predchádzať srdcovým chorobám. Medzi výhody patrí zníženie zlého cholesterolu, zvýšenie dobrého cholesterolu a zníženie krvného tlaku.

2. Môže vám pomôcť korigovať vašu váhu

Pocit nutkania jesť každých 5 sekúnd môže byť jedným z dôvodov, prečo neviete kontrolovať svoju váhu a pitie zázvorového čaju vám môže pomôcť. Štúdie zistili, že tento koreň môže znižovať hlad aj príjem potravy a je schopný spôsobiť, že nebudete pociťovať hlad.

3. Môže pomôcť regulovať hladinu cukru v krvi

Vysoká hladina cukru v krvi je známa ako cukrovku. Ak máte práve 2. typ, máme pre vás dobré správy. Niektoré výskumy zistili, že je možné znížiť komplikácie cukrovky už za 12 týždňov, prostredníctvom dennej konzumácie zázvoru. V každom prípade je však lepšie poradiť sa s lekárom.

4. Môže vám uľaviť od bolesti kolena

Heslom zázvoru sa môže kľudne stať aj „už žiadna bolesť kolena“. Ak budete jesť alebo piť zázvor po dobu 6 mesiacov, môže to mať za následok výrazne menšiu bolesť pre tých, ktorí majú artritídu kolena.

5. Môže predchádzať rakovine

Existujú silné dôkazy, ktoré dokazujú, že zázvor je schopný zabrániť niekoľkým typom rakoviny, ako je rakovina žalúdka, pankreasu, pečene a hrubého čreva a konečníka.

6. Môže posilniť váš imunitný systém

Neustále prechladnutia môžu byť minulosťou, ak sa rozhodnete denne užívať zázvor. Za 21 dní sa vám zlepší imunitný systém, ktorý má za následok zníženie počtu infekcií a chorôb.

Zdroj: www.brightside.me
Zdroj foto: www.pexels.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Čo sa stane s vašim telom, ak každý deň pijete zázvorový čaj ?”