Dievča dalo bezdomovcovi kávu a koláč. Cestou z kaviarne jej dal lístok, po ktorom dievča neudržalo slzy.

Nikdy nevieme, ako naše správanie môže ovplyvniť ostatných. Niekoľkými slovami môžeme niekomu ľahko zničiť život, ale rovnako tak môžeme niekoľkými vetami niekomu zachrániť život. Casey Fischerová určite neplánovala robiť žiadne výkony v bežný deň, keď si medzi prednáškami zašla na kávu.


Bezdomovca, ktorý na rohu tej istej ulice spieval o almužnu, videla už niekoľkokrát, takže ho rýchlo spoznala, keď si vošiel kúpiť kávu. Dievča videlo, že chlapík ledva „naškriabal“ jeden dolár, a tak sa ponúkla, že mu zaplatí kávu a koláč.

Chlapec bol prekvapený a dokonca trochu drzý – nechcel ponuku prijať, ale aj tak ju prijal. Casey mu potom ponúkla miesto pri svojom stole. Zoznámila sa s Chrisom, ktorý bol prekvapený, aké milé je k nemu toto dievča. Väčšinou sa mu ľudia hnusia a vyhýbajú sa mu.

Chlapík jej povedal, že sa stal bezdomovcom kvôli svojej závislosti na drogách, a preto sa tak nenávidel. Počas rozhovoru spomenul, že stále sníva o tom, že sa stane takým človekom, na ktorého by bola jeho zosnulá matka hrdá. Ich rozhovor trval hodinu, keď si Casey uvedomil, že mešká na svoju prednášku.

Predtým, ako dievča odišlo, ju Chris na chvíľu zastavil a napísal niečo na kúsok papiera, ktorý pokrčil a vložil jej do dlane. Dievča od bezdomovca nič neočakávalo, bolo len šťastné, že niekomu rozjasnilo deň. Čakalo ju však veľké prekvapenie.

Keď si prečítala, čo jej Chris napísal, uvedomila si, že urobil oveľa viac, ako len dal kávu.
„Dnes som chcel spáchať samovraždu. Ale vďaka tebe to nechcem. Ďakujem ti, si úžasný človek.“
Takto dievča videlo, aký je tento život komplikovaný, keď jednoduché gesto láskavosti môže niekomu zmeniť život.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievča dalo bezdomovcovi kávu a koláč. Cestou z kaviarne jej dal lístok, po ktorom dievča neudržalo slzy.”