Dievčatko sa narodilo so zriedkavou vadou! Napriek tomu žije život naplno!

Toto mladé dievča, je známe ako „Voldemort“, pretože sa narodilo bez nosa. Jej príbeh nás inšpiruje, aby sme prijali rozmanitú krásu každého človeka a spochybňovali naše predstavy o tom, čo znamená byť skutočne výnimočný.

Narodila sa so zriedkavým zdravotným stavom.

©  bornwithoutanose / Facebook

Tessa sa narodila s nezvyčajným stavom známym ako úplná vrodená arhínia , čo znamená, že nemá nos. Táto zriedkavá anomália, ktorá postihuje niekoľko ľudí na celom svete, postavila Tessu od začiatku jej života pred výrazné výzvy. Napriek týmto prekážkam sa rozhodla nedovoliť, aby ju definoval jej stav, a k životu pristupuje s nevídaným nadšením.

©  bornwithoutanose / Facebook

Arhinia sa prejavuje , keď sa nos nevyvíja v maternici, čo vedie k absencii tohto rysu tváre. V jedinečnom prípade Tessy sa jej stav rozširuje na nedostatok čuchového systému, časti mozgu zodpovednej za rozpoznávanie pachov. Napriek problémom, ktoré predstavoval jej stav, rodičia na Tessu pozerali ako na krásne a výnimočné dievča.

©  bornwithoutanose / Facebook

Po objavení deformácie tváre ich nenarodeného dieťaťa počas ultrazvuku zažili Tessini rodičia, Grainne a Nathan Evans, zmes emócií. Dozvedieť sa päť mesiacov po tehotenstve, že ich dcéra sa narodí bez nosa, bol nepochybne šok. Napriek počiatočnej výzve sa pevne zaviazali ponúknuť Tesse najlepšiu možnú starostlivosť a podporu.

Tessinu cestu charakterizovala séria lekárskych procedúr a operácií.

©  bornwithoutanose / Facebook

Krátko po narodení ju previezli na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde jej urobili tracheotómiu na uľahčenie dýchania. Vo veku iba jedenástich mesiacov musela Tessa podstúpiť operáciu sivého zákalu, čo ešte viac prispelo k problémom, ktorým čelila v tak útlom veku.

©  tessabornextraordinary / Instagram

O dva roky neskôr podstúpila Tessa kozmetickú operáciu, pri ktorej jej pod kožu implantovali protézy, čím sa položili základy pre konštrukciu umelého nosa v budúcnosti. Rozhodnutie pokračovať v operácii nebrali jej rodičia na ľahkú váhu. Napriek tomu to videli ako príležitosť postupne zlepšovať Tessin vzhľad v priebehu času, čím sa jej profil stal „normálnejším“. Išlo o kostné a kožné štepy, ktoré sa zvyčajne odporúčajú počas dospievania, keď tvár dorastá.

Tessa znášala fyzické problémy, no jej duch zostáva odolný.

©  tessabornextraordinary / Instagram

Tessa sa prispôsobila životu bez nosa, spolieha sa na dýchanie ústami a chýba jej čuch, ktorý mnohí z nás často považujú za samozrejmosť. Napriek týmto výzvam je Tessina nákazlivá radosť a nadšenie pre život silným dôkazom jej neochvejného odhodlania žiť život naplno.

„Tessa dokázala, že sa všetci mýlili. Prekonala očakávania všetkých,“ povedala Grainne .

Dokázala aj to, že je dokonalé dievča. Vždy zdvihne náladu, kedykoľvek vojde do miestnosti. 

©  bornwithoutanose / Facebook

Tessin príbeh zaujal pozornosť ľudí na celom svete a stal sa zdrojom inšpirácie pre nespočetné množstvo jednotlivcov, ktorí čelia svojim vlastným výzvam. Jej sila a húževnatosť sú silnou pripomienkou toho, že skutočná krása presahuje fyzický vzhľad a prebýva v nezdolnom duchu každého z nás. Tessina cesta pôsobí ako maják nádeje, ktorý posilňuje myšlienku, že akúkoľvek prekážku dokážeme prekonať s odhodlaním, odvahou a podporou blízkych.

Vo svete, kde sa negativita často dostáva do centra pozornosti, príbehy ako Tessa slúžia ako maják, ktorý osvetľuje triumf ľudského ducha. Tessina cesta je pokračujúcim rozprávaním a jej príbeh naďalej pozdvihuje a inšpiruje nespočetné množstvo jednotlivcov na celom svete.

zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dievčatko sa narodilo so zriedkavou vadou! Napriek tomu žije život naplno!”