Jazdíte na aute tejto značky? V prvom rade vás pravdepodobne zastaví polícia – tvrdí policajt

Často počúvame, že polícia radšej zastavuje autá určitých značiek. Je to len stereotyp alebo je to skutočne tak? Ukazuje sa, že na tom je kus pravdy.

Polícia najčastejšie zastavuje tieto značky

Na populárnom kanáli YouTube „Seržant Bagieta“ policajt prezradil, že existujú určité značky áut, ktoré policajti kontrolujú oveľa častejšie ako iné.

Medzi uvedenými značkami sú Lexus, Audi, Opel, Volkswagen a BMW. Ide o značky, ktoré sú v Poľsku a aj na Slovensku veľmi populárne a na cestách ich môžeme vidieť najčastejšie.

Lexus je na čele zoznamu, pretože autá tejto značky sa v Poľsku kradnú najčastejšie. Podobná situácia sa týka aj novších modelov značky Audi.

Na druhej strane sú staršie modely tejto značky kontrolované kvôli ich zlému technickému stavu a početným priestupkom, ktorých sa dopúšťajú vodiči.

Značka Opel priťahuje pozornosť policajtov, pretože je veľmi obľúbená medzi mladými neskúsenými vodičmi, ktorí často dostávajú tieto autá od svojich rodičov ako svoje prvé auto, keďže sú veľmi lacné, ale aj vo veľmi zlom technickom stave.

Na druhej strane Volkswagen môže byť veľmi často zastavený kvôli žalostnému technickému stavu starších modelov a častým krádežiam novších vozidiel.

Nepomáha ani to, že niektoré modely Volkswagen sú obľúbené u taxikárov, ktorí podľa „seržanta Bagietu“ páchajú veľa priestupkov.

Na konci zoznamu je BMW, ktoré má tiež problémy s policajnými kontrolami. Staršie modely tejto značky sú kontrolované aj kvôli ich zlému technickému stavu, zatiaľ čo novšie modely sú veľmi často kradnuté. Vodiči BMW sa tiež dopúšťajú mnohých priestupkov a často jazdia pod vplyvom zakázaných látok, čo núti policajtov venovať im zvýšenú pozornosť.

Viac sa dozvieme v nasledujúcom materiále od „seržanta Bageta“:

Nie je to teda len mestská legenda – polícia skutočne radšej zastavuje autá určitých značiek.

Napriek tomu je potrebné pripomenúť, že každý vodič, bez ohľadu na to, akú značku jazdí, by mal dodržiavať dopravné predpisy a udržiavať svoje auto v dobrom technickom stave, aby sa vyhol problémom s políciou.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Jazdíte na aute tejto značky? V prvom rade vás pravdepodobne zastaví polícia – tvrdí policajt”