Jej dieťa bolo vzorne zdravé a náhle zomrelo v spánku. Matka chce teraz varovať ostatných rodičov

Každý rodič chce, aby jeho dieťa vyrastalo zdravé a šťastné. Bohužiaľ, niekedy ich život môže zaskočiť, ako v prípade malého Cartera. Hoci sa vyvíjal normálne a nič nenasvedčovalo tomu, že by bol chorý, nešťastne nečakane zomrel. Jeho mama, ktorá sa starala o jeho zdravie, bola zúfalá.

Úplne zdravé dieťa náhle zomrelo

Nie je nič traumatickejšie ako strata dieťaťa. Rodičia, ktorí zo všetkých síl bojovali o život svojho dieťatka, sú bezmocní, keď ich dieťa náhle zomrie. V prípade rodiny Carterovcov zostala príčina smrti neznáma, až kým patológ neurčil, že išlo o SIDS.

SIDS alebo náhle úmrtie v detskej postieľke je tragický jav, ktorý sa často vyskytuje nečakane a bez zjavných príznakov choroby. V prípade Cartera neboli zistené žiadne abnormality vo vývoji, čo ďalej potvrdzuje, že SIDS môže postihnúť každé dieťa.

Carterova mama sa o svoj príbeh podelila na platforme TikTok s cieľom zvýšiť povedomie o dôležitosti starostlivosti o zdravie detí, ale aj upozorniť na skutočnosť, že niektoré ochorenia, žiaľ, nemajú žiadne príznaky a nedajú sa predvídať.

Nie je nič traumatickejšie ako strata dieťaťa, ale aj to sa môže stať príležitosťou na vzdelávanie a prijatie opatrení na predchádzanie podobným tragédiám.

@krystals98 An update on my precious baby post mortem. Mummy misses you so much my darling ???? #infantloss #childloss #postmortem #results ♬ sonido original – RincónZen?

Čo je SIDS?
Syndróm náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) je náhle a neočakávané úmrtie dojčiat vo veku od 1 mesiaca do 1 roka, ktoré po dôkladnom vyšetrení zostáva neobjasnené.

Príčina SIDS nie je úplne objasnená, ale existujú určité faktory, ktoré môžu znížiť riziko SIDS.

Odporúča sa, aby:
– batoľa obliekať do oblečenia z prírodných materiálov
– Dodržiavať očkovací plán
– Dojčiť dieťa len materským mliekom alebo v prípade potreby umelým mliekom.
– ukladať dieťa na spánok na chrbát na pevný, rovný matrac, ktorý spĺňa súčasné bezpečnostné normy
– nefajčiť v blízkosti dieťaťa alebo v jeho prítomnosti
– v miestnosti, kde dieťa spí, udržiavajte teplotu približne 20 stupňov Celzia
– odstráňte z postieľky všetky nepotrebné predmety, ako sú vankúše, prikrývky, plyšové hračky a iný voľný materiál

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Jej dieťa bolo vzorne zdravé a náhle zomrelo v spánku. Matka chce teraz varovať ostatných rodičov”