Kamionista zbadal pri KRAJNICI DIEVČATKO. Okamžite zastal a začal konať. DOBRÍ ľudia sú tu stále s nami

V auguste sa Ivan Razumov vracal domov po diaľnici M1 v Bielorusku. Bol už večer, keď zrazu na kraji cesty uvidel niečo veľmi nezvyčajné. Po okraji diaľnice sa tu prechádzalo malé dievčatko so psom. Muž sa rozhodol zastaviť a pozrieť sa, čo sa deje.

Najprv si myslel, že možno jej rodičia pracujú na poli a čoskoro si po ňu prídu. Keď zastavil auto, dievčatko k nemu pribehlo. Mala špinavé šaty, topánky mala na ľavej nohe a pravú nohu na ľavej nohe. Bolo zrejmé, že je veľmi unavená.

-Ako sa voláš, – spýtal sa muž zatúlaného dievčaťa.
-Jevgenija Fiodorovičová Vladimirovna. – Ticho odpovedala

Ukázalo sa, že 4-ročné dievčatko prešlo po diaľnici viac ako 15 km.

Keď sa jej spýtal, čo sa stalo, mama povedala, že je unavená, že si vypila a potrebuje sa vyspať. A čo otec? Otec je tiež opitý a tiež spí. Jevgenija bola veľmi hladná, doma nemala čo jesť, tak sa rozhodla ísť do susednej dediny na zmrzlinu. Cestou sa zrejme stratila.

Ivan dal dievčaťu napiť, vzal ju do auta a zavolal políciu. Čakali viac ako hodinu, kým na miesto dorazili služby.

Medzitým dievča vyliezlo Ivanovi na kolená a povedalo, že je unavené. Pritúlila sa k nemu a zaspala.

Jevgeniju previezli do nemocnice. Jej matka Svetlana prišla o rodičovské práva na starších súrodencov dievčaťa. Keď sa štvorročná Jevgenija sama potulovala po rušnej diaľnici, Svetlana a otec dievčatka Vladimir ležali opití na podlahe domu. Prípadom dievčatka sa zaoberal súd. To však nebol koniec príbehu.

Niekoľko dní po nezvyčajnom stretnutí navštívil Ivan Jevgeniju v nemocnici. Dievča mu povedalo, že naňho čakala.

Z návštevy mala veľkú radosť. Ivan príbeh opísal na Facebooku, kde mu stovky ľudí vyjadrili podporu a ochotu pomôcť dievčaťu.

príbeh sa dostal aj do celoštátnych novín. Potom si ho prečítal muž žijúci v Breste. Spoznal Jevgeniju – bola to jeho dcéra.

Spolu s manželkou požiadali súd o opatrovnícke práva. Genetické testy potvrdili, že muž z Brestu je Jevgenijin biologický otec, a nie jej nevlastný otec Vladimir.

V minulosti, keď Jevgeniu navštívil jej biologický otec, matka predstierala, že nepije, a starostlivo sa o dievčatko starala.

Teraz vyšla pravda najavo. V januári súd priznal opatrovnícke práva biologickému otcovi dievčatka a jeho súčasnej manželke. Jedinou smutnou správou je, že pes dievčatka bol odobratý späť jej matke a nevlastnému otcovi.

Našťastie pre Jevgeniju sa jej príbeh pravdepodobne skončí dobre. Smutné však je, koľko ľudí bolo ľahostajných k tomu, že sa dievčatko potuluje

túlajúcu sa po rušnej ceste. Na druhej strane je veľmi pozitívne, že keď Ivan opísal jej príbeh na Facebooku, okamžite sa našli ľudia ochotní pomôcť.

Nezabúdajme, že dievčatiek ako Jevgenija je veľa a vždy môžeme pomôcť. Zdieľajte tento dojímavý príbeh.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Kamionista zbadal pri KRAJNICI DIEVČATKO. Okamžite zastal a začal konať. DOBRÍ ľudia sú tu stále s nami”