Keď uvidíte niečo také na verejných toaletách a hoteli, okamžite volajte políciu

Vešiaky sú pomerne univerzálnym a obľúbeným nástrojom. Môžete na ne zavesiť oblečenie, dáždniky, slúchadlá alebo zväzok kľúčov – zoznam je dlhý.

Háčik v hotelovej izbe, dámskej šatni alebo na verejnej toalete nevzbudzuje žiadne podozrenie, ale presne v to zločinci dúfajú.

Háčiky na špehovanie

Háčiky sú malé a vyzerajú veľmi nevinne, ale v skutočnosti sú to skryté kamery, ktoré sa používajú na špehovanie v tých najintímnejších chvíľach.

Takéto zariadenie je pomerne ľahké rozpoznať, ak viete, čo hľadáte.

Vyzerajú ako jednoduché plastové háčiky na oblečenie, ktoré si môžete kúpiť v každom obchode, ale ak sa pozriete pozorne, uvidíte v hornej časti veľmi malý otvor. Táto časť je objektívom kamery, ktorá zaznamenáva všetko, čo robíte.

A najdesivejšie je, že takéto zariadenie sa dá ľahko kúpiť na internete takmer za nič.

Spoločnosť dokonca propaguje svoj výrobok slovami: „Nikto nebude mať podozrenie, že háčik na šaty je skrytá kamera.“

Háčiky podporujú karty microSD, na ktoré možno zaznamenať gigabajty HD záznamu. Kamera nahráva hneď, ako zaznamená akýkoľvek pohyb.

Áno, bolo by to užitočné doma alebo v kancelárii, ak by ste boli presvedčení, že niekto niečo kradne, ale oveľa viac ľudí ich používa výlučne na špehovanie nič netušiacich žien a detí.

Nezabudnite zdieľať tento príspevok so svojimi priateľmi na Facebooku. A ak na takéto zariadenie niekedy narazíte na svojej ceste, okamžite to oznámte polícii!

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Keď uvidíte niečo také na verejných toaletách a hoteli, okamžite volajte políciu”