Mamička povedala pravdu o cisárskom reze a ženách. Toto vám nikto nepovie tvrdí

Panuje všeobecné presvedčenie, že cisársky rez je jednoduchší ako klasický pôrod. Jedna mamička sa rozhodla, že ukáže, ako je to v skutočnosti a že voľba cisárskeho rezu nie je skratkou. Na tento účel ukázala svoje bruško po tom, čo od pôrodu uplynulo niekoľko hodín.

Olivia Whiteová je mama dvoch dcér a zároveň blogerka. Nebojí sa povedať niečo nevhodné alebo napísať niečo nevhodné – preto v jej príspevkoch často nájdeme tému pôrodu alebo materstva. Pred niekoľkými dňami sa na Instagrame objavila fotografia jej bruška a tento popis:

„Počúvajte, viem, že na tejto fotke nevyzerám najlepšie, ale myslím si, že každá mama by chcela mať fotku po pôrode, aby vedela, kde bolo brucho rozrezané a vytiahli odtiaľ toho malého človiečika.

Ja osobne som to miesto nemohla vidieť, pretože som mala po cisárskom reze stále opuchnuté brucho. Takto to vyzerá potom, niekoľko hodín po zákroku.“

,,Každý si myslí, že som išla na cisársky rez, ale kto si to myslí, nevie, aké to je mať v bruchu dieru veľkú 15 centimetrov.

Táto diera, zošitá žilou, nevyzerá veľmi zaujímavo a máte pocit, že čoskoro praskne a všetky vaše vnútornosti vypadnú von.

Treba dodať, že keď anestézia účinkuje, je všetko celkom v poriadku, ale keď prestane účinkovať, dostaví sa ten pocit, akoby vás prešiel autobublina, ktorá sa obráti a prebehne vás znova.

Ak lekár vycíti tento moment a dá vám druhú dávku anestetika, na chvíľu sa opäť cítite živý. Ale to všetko zahŕňa utrpenie.“

,,Potom dlho chodíte v spodných nohaviciach, ktoré sa končia v podpazuší, pretože keď si pomyslíte, že medzi vaším pupkom a maternicou je ešte kaňon – je vám zle.

Myslím, že každý, kto podstúpil cisársky rez, sa svojou jazvou nechváli. A hoci v šatách pred tehotenstvom vyzerám ako vrecovitý klokan, nevymenila by som ich za nič na svete.“

Olivia dostala pod svojou fotografiou obrovskú odozvu – príjemcovia jej ďakovali za príspevok a fotografiu, ktorú zverejnila. Je dôležité si uvedomiť, že cisársky rez je veľmi často nevyhnutnosťou, nie jednou z možností, a že žiadny pôrod nie je jednoduchý.

Všetky matky sú úžasné bytosti a prežívajú pre nás deti rôzne utrpenia.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Mamička povedala pravdu o cisárskom reze a ženách. Toto vám nikto nepovie tvrdí”