Máte doma starý socialistický nábytok? Mohli by ste ho predať aj za 500 eur. Teraz ho každý chce kúpiť

Starý nábytok z čias Česko-Slovenska sa vracia do obľuby a stáva sa top kúskami moderných interiérov. Mnohí ľudia si neuvedomujú, že ich prípadná zmena interiéru môže byť príležitosťou na zbohatnutie.

S nárastom popularity retro štýlu dosahujú dnes ceny populárnych predmetov zo 60., 70. a 80. rokov minulého storočia na populárnych aukčných stránkach závratné sumy.

Nábytok z Česko-Slovenska

Mnohí ľudia sa rozhodujú pre kúpu interiérových predmetov, ktoré boli populárne pred rokmi, a spájajú tak súčasnosť s minulosťou. Trend retro štýlu stále rastie, čím sa starý nábytok z čias socializmu sa vracia do obývacích izieb a tvorí hodnotný doplnok moderného interiéru.

Nižšie nájdete niekoľko príkladov hodnotného nábytku z čias socializmu

Kreslo Chierowski 366

Jedným z najrozpoznateľnejších kusov nábytku z obdobia komunizmu je kreslo Chierowski 366. Navrhol ho Józef Chierowski v roku 1962 a stalo sa kultovým dizajnovým prvkom v mnohých Slovenských domácnostiach.

Podľa niektorých zdrojov sa do roku 1967 predalo až 100 000 kusov tohto kresla. Dnes na populárnych aukčných stránkach stoja zreštaurované kópie kresla Chierowski od 100 do 500 eur. Tie môžete nájsť, predať alebo kúpiť na bazoši, alebo aj v týchto FB skupinách  Vypratávame starý dom alebo  Vypratávame dom po starých rodičoch / rodičoch

Socialistická obývacia stena

Ďalším kusom nábytku, ktorý bol populárny počas komunistickej éry, je nesmrteľná socialistická obývacia stena. Jej myšlienka vznikla už koncom 40. rokov 20. storočia, keď ju vymysleli dvaja americkí dizajnéri –

Charles a Ray Eamesovci – ako praktické riešenie na odkladanie rôznych predmetov. Dnes sa nástenné jednotky zo 60. a 70. rokov minulého storočia na internetových aukciách predávajú za vysoké ceny a môžu stáť až 1000 eur

Lavice a stoly z čias socializmu

S návratom starých vzorov získavajú na popularite aj lavice a stoly v komunistickom štýle. Mnohí ľudia sa sami rozhodnú tento dlhoročný kus nábytku osviežiť a potom ho dajú na predaj.

Preto sa oplatí mať na pamäti, že aj zo zdanlivo nenápadného predmetu, ktorý sa povaľuje v pivnici alebo v byte, sa môže vykľuť zdroj značného zisku. Nezabudnite si prečítať aj skvelé premeny starého socialsitického nábytku. 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Máte doma starý socialistický nábytok? Mohli by ste ho predať aj za 500 eur. Teraz ho každý chce kúpiť”