Máte doma tieto staré telefóny? Zberatelia sú ochotní zaplatiť až 5000 EUR za kus

Vedeli ste, že staré mobilné telefóny môžu mať veľkú hodnotu? Hodnota niektorých modelov sa zvyšuje a majú oveľa vyššiu hodnotu ako v čase ich kúpy.

Ľudia, ktorí hľadajú vzácne modely vo veľmi dobrom stave, sú ochotní zaplatiť vysokú cenu. Pozrite sa na mobily a sumy, za ktoré sa predávajú na poľskom inzertnom portály. 100 zlotych je približne 20 eur. 

Ak vás zaujíma, ktoré modely sú najcennejšie, oplatí sa pozrieť na populárne aukcie a stránky s inzerátmi a zistiť, o ktoré mobilné telefóny majú zberatelia záujem!

Staré telefóny za vysokú cenu?

Ukazuje sa, že čoraz viac ľudí sa rozhoduje pre kúpu starších modelov mobilných telefónov namiesto nových smartfónov. Často je to otázka sentimentu, oddychu od sociálnych sietí alebo jednoducho túžba používať klasické zariadenia.

O staré, ale nadčasové modely rastie záujem aj medzi zberateľmi. Preto sa oplatí pozrieť sa do svojej skrine alebo pivnice, či náhodou nemáte nejaký hodnotný model.

Zberatelia zvyčajne hľadajú najstaršie modely mobilných telefónov, ale nemusia to byť vždy tie najcennejšie. Často sú vyhľadávané aj vzácne a jedinečné modely prvej generácie. Hoci väčšina ľudí verí, že budúcnosť patrí najmodernejším technológiám, nájdu sa aj takí, ktorí si stále cenia staršie modely telefónov.

Ukazuje sa, že mnohé z týchto starších telefónov sú odolnejšie a vydržia dlhšie na jedno nabitie batérie. Dobrým krokom je aj propagácia telefónu mimo SLOVENSKA, je tu veľká šanca zarobiť oveľa viac peňazí. Tamojší zberatelia majú o tieto telefóny tiež záujem a sú ochotní zaplatiť vysokú cenu, aby ich mohli vlastniť.

Za koľko môžete predať starý telefón?

Z populárnych modelov môžeme vyzdvihnúť najmä telefón značky Nokia, napríklad 6310i, ktorý na známej aukčnej stránke dosahuje sumy až 1200 eur ; ďalším modelom, ktorého ceny sa tiež držia vysoko, je nokia 8800, dokonca ešte viac v zlatej verzii.

Za zmienku stojí aj kultová a nezničiteľná Nokia 3310, ktorá sa v perfektnom stave inzeruje až za 1499 eur. Nepoužívaná Nokia 3510i sa pohybuje v rozmedzí od 100 do 150 eur

Samozrejme, vysoké sumy sa odvíjajú od stavu, v akom sa telefón nachádza, a od toho, či má originálnu škatuľu so všetkou výbavou. Najvyššia suma sa dosiahne, ak je telefón nový a má ešte fóliu na displeji a krabica je rozbalená. Preto sa oplatí pozrieť do zásuvky a sledovať trh.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Máte doma tieto staré telefóny? Zberatelia sú ochotní zaplatiť až 5000 EUR za kus”