Materská škola choré dievčatko nechcela prijať. Dôvod rozbil srdcia rodičov na kusy

Rodičia Sofie Zakharovej len chcú, aby si ich dieťa užívalo normálny, šťastný život. Ale dokonca majú problém ju zapísať do škôlky.

Narodila sa so zdeformovanou lebkou a prstami na rukách a nohách, no rodičia ju milujú nadovšetko. Sofia je zábavné, veselé a šťastné dieťa. 

Keďže rodina žije na vidieku v Rusku, nemali možnosť vybrať si materskú školu. Ale odpoveď, ktorú dostali od jediného takéhoto zariadenia v ich regióne, ich emocionálne zdrvila.

Manažéri materských škôl odmietli Sofyu prijať, pretože tvrdili, že zdeformovaná lebka dievčatka by vydesila ostatné deti. Rodičom tiež odporučili, aby ich dieťa pred opätovným podaním žiadosti podstúpilo plastickú operáciu. Sofyina rodina si však operáciu dieťaťa nemohla dovoliť.

Momentálne bývajú v byte, kde nie je voda ani plyn. Žijú v chudobe, no snažia sa dať svojmu dieťaťu dobrý život. Ak by materská škola v Amerike odmietla dieťa kvôli jeho vzhľadu, vyvolalo by to obrovské rozhorčenie. Žiaľ, Zacharovci žijú v Rusku. Rusko má niektoré antidiskriminačné zákony, ale podľa charity sa tieto zákony stále pripravujú.

Sofya sa zatiaľ intelektuálne rozvíja rovnako ako každé iné dieťa. Nie je dôvod, prečo by nemala byť zapísaná do normálneho denného stacionára. Charitatívna organizácia v ich okolí s názvom Dúhová dobrota sa rozhodla pomôcť rodičom v boji o registráciu ich dieťaťa.

Žiaľ, ani po zapojení Rainbow Goodness a vyhrážaní sa súdnym konaním, organizácia dennej starostlivosti, ktorá odmietla Sofyu priznať, nezmenila svoju politiku. Manažéri naďalej hovorili rodičom, aby dali bábätku operovať.

Dúhová dobrota sa snaží presťahovať rodinu do nového bytu s kúrením a tečúcou vodou. Vládni predstavitelia rodinu navštívili a povedali, že budú pracovať na presune. O zmenu názoru škôlku požiadali aj odborníci na detskú psychológiu.

Zistili, že čím skôr Sofya zažije interakcie s inými deťmi, tým lepšie. To pomôže vášmu dieťaťu akceptovať ich vzhľad. Nakoniec vláda regiónu financovala Sofyinu operáciu, aby zmenila svoj vzhľad. Čoskoro pôjde na procedúru do Moskvy.

Rodičia tohto úbohého dievčaťa boli skutočne otrasení vierou v ľudskosť a kto im to môže vyčítať?


Nebyť dobromyseľných ľudí, Zacharovci by možno úplne stratili nádej. Možno jedného dňa ľudia nebudú súdiť ostatných podľa výzoru, no príbehy ako tento ukazujú, že svet má pred sebou ešte dlhú cestu. 

ZDIEĽAJTE tento dôležitý príbeh so svojimi priateľmi a rodinou.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Materská škola choré dievčatko nechcela prijať. Dôvod rozbil srdcia rodičov na kusy”