Muž, ktorý sa snaží vyjsť s peniazmi, uvidí v televíznom programe známy predmet. Jeho život sa zrazu obrátil naruby

Život Lorena Krytzera sa tragicky zmenil po vážnej nehode, pri ktorej prišiel o nohu. Pracovitý a silný muž sa zrazu stal invalidom, čo ovplyvnilo jeho finančnú situáciu.

Keďže nemohol pracovať, musel prežiť zo skromného invalidného dôchodku. Dostal sa do depresie a nevidel žiadny spôsob, ako vrátiť svoj život do normálnych koľají. Jedného dňa Loren sledoval televízny program o starožitnostiach a starožitníctvach.

V tomto veľmi populárnom programe sa často objavujú prekvapivé objavy, o ktorých hodnote hovoria odborníci.

V ten deň Loren uvidel niečo, čo mu pripomenulo dávno zabudnutý predmet, ktorý sa povaľoval v jeho dome. Muž v relácii Antiques Roadshow priniesol starú vlnenú deku. Na prekvapenie všetkých to bola stará deka patriaca náčelníkovi indiánskeho kmeňa, ktorej hodnota sa odhadovala na 350 až 500-tisíc dolárov.

Táto prekvapujúca správa podnietila Loren, aby si našla jednu vlastnú na porovnanie. Uvedomil si, že má rovnaký typ predmetu, ktorý patril indiánom pred viac ako 200 rokmi.
Dnes sú takéto predmety veľmi vyhľadávané zberateľmi a historikmi, ktorí sa zaujímajú o starovekú severoamerickú kultúru. Muž čoskoro kontaktoval znalcov, ktorí potvrdili pravosť deky. Ďalším krokom bola účasť na aukcii.

Bol to deň, na ktorý nikdy nezabudne – vyvolávacia cena bola až 150 000 dolárov.

Najdôležitejším momentom však bola konečná cena – 1,5 milióna dolárov. A tak sa muž švihnutím kladiva stal z postihnutého muža, ktorý sa trápil, milionárom.

Muž sa netajil tým, že tento zdanlivo bezcenný predmet mu dal druhú šancu na život. Teraz si kúpil nový dom a niekoľko áut, o ktorých dlho sníval. Dokonca neodolal aj pokušeniu kúpiť si motorku.

Musel sa, samozrejme, vyrovnať aj s negatívnymi prejavmi svojich príbuzných, ktorých nevidel dlhé roky. Muž dostával telefonáty a správy, v ktorých sa dožadoval, aby sa podelil o peniaze. Loren zdedil túto deku po svojej starej mame po tom, čo ju nikto z jeho príbuzných nechcel. V tom čase nikto nevedel, akú má hodnotu.

Má však pozitívny pohľad na vec a teraz si môže užívať dobrý život s tou, ktorú miluje.

Video v angličtine:

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž, ktorý sa snaží vyjsť s peniazmi, uvidí v televíznom programe známy predmet. Jeho život sa zrazu obrátil naruby”