Muž kvôli rakovine prišiel o oko a nos. Vedúci v reštaurácií mu povie, aby si zakryl tvár alebo odišiel, pretože „straší zákazníkov“.

Ak ste niekedy poznali niekoho, kto bojoval s rakovinou, ľahšie pochopíte jeho situáciu.

Tých, ktorí mali to šťastie a zotavili sa z choroby, treba pochváliť za ich odvahu a odhodlanie bez ohľadu na to, aké fyzické následky museli znášať.

Žiaľ, Kirby Evans takéto ocenenie nezažil. Tento 65-ročný muž, ktorý prežil rakovinu kože, bojoval neuveriteľne ťažký boj – rakovinu bazaliómu na tvári mu museli odstrániť a jedinou možnosťou bolo úplné odstránenie ľavého oka a nosa …

Kirby má príliš nízky príjem na to, aby si mohol dovoliť zaplatiť rekonštrukčnú operáciu, a musí žiť s viditeľnými dierami na mieste, kde mal predtým nos a ľavé oko.

65-ročný muž nemôže nosiť ani náplasť na oči, pretože koža okolo oka je taká citlivá, že sa mu rýchlo zapáli. Bolo preňho ťažké naučiť sa žiť s novou tvárou, ale postavil sa tomuto problému s rovnakým odhodlaním, s akým bojoval s rakovinou.

Až donedávna, keď ho k plaču vyprovokoval neuveriteľne hrubý manažér baru v Južnej Karolíne.

Kirby vošiel do miestneho baru, aby si kúpil šišku a niečo na pitie. Tam sa k nemu správali kruto.

Zaplatil za jedlo a sadol si k stolu, potom k nemu pristúpil vedúci.

Chytil ho za košeľu a odtiahol do svojej kancelárie. Povedal mu, že svojím výzorom „odrádza“ zákazníkov, a žiadal, aby si zakryl tvár alebo opustil priestory.

Jeho dcéra Brandy Evansová vysvetlila: Odišiel a so slzami v očiach mi prišiel domov povedať, čo sa stalo.

Kirby bol rozrušený.

„Hlboko vo vnútri to bolelo,“ povedal muž. „Nikdy sa ku mne takto nesprávali. Nikdy.“

Kirbyho dcéru táto situácia rozzúrila. Na Facebooku napísala dlhý, úprimný list, ktorý sa rýchlo stal populárnym a získal viac ako osemtisíc reakcií. Netrvalo dlho a o príbehu sa dozvedelo celé mesto Walterboro.

„Môj otec je najsilnejší muž, akého poznám, ale keď mi povedal, čo sa mu stalo, videla som, ako mu z očí tečú slzy,“ napísala. – napísala.

„Bolelo ma, že bol taký postihnutý kvôli niečomu, čo nemohol ovplyvniť. (…) Diskriminovali ste môjho otca za to, ako vyzerá.“

Vedúci predajne v reakcii tvrdil, že mu nechcel ublížiť, ale nemal inú možnosť, ako ho požiadať, aby si zakryl tvár alebo odišiel, pretože „mi strašil zákazníkov“.

V dôsledku toho sa manažér istý čas neobjavil v priestoroch z obavy pred reakciou verejnosti.

Príbeh mal však aj pozitívnu stránku.

Vďaka sile sociálnych médií sa ľudia dozvedeli o Kirbyho probléme a vyzbierali peniaze na rekonštrukčnú operáciu.

Za štyri dni sa vyzbieralo viac ako 74 000 libier a Brandy vyjadrila nádej, že peniaze budú stačiť na to, aby sa jej otcovi vrátil normálny vzhľad.


„Nevedel som, že existuje toľko ľudí, ktorým na niekom záleží,“ povedal Kirby. „Ale sú tu. Sú tam. Sú všade. Je to tak povzbudzujúce.“

Nikto si nezaslúži, aby sa s ním takto zaobchádzalo, najmä po tom, čo Kirby musel čeliť tomu, čomu čelil.

Nikdy by sme nemali posudzovať ľudí len podľa ich vzhľadu. Nikdy na to nezabúdajme.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž kvôli rakovine prišiel o oko a nos. Vedúci v reštaurácií mu povie, aby si zakryl tvár alebo odišiel, pretože „straší zákazníkov“.”