Muž predal svoju obličku za nový iPhone. O 9 rokov neskôr ho to veľmi mrzí

Vďaka najnovším technológiám sú moderní ľudia ochotní ísť do veľkých vzdialeností. Mladí ľudia dokonca spia celé dni v stanoch vedľa obchodov ako bezdomovci, aby sa ako prví dostali k najnovším telefónom.

Iní si berú rýchle pôžičky a iné úvery, len aby boli ako väčšina a mali to, čo chce celý svet. Wang Shangkun z Číny zašiel v roku 2011 so svojimi snami trochu ďaleko.

Na čiernom trhu predal svoju obličku za nový iPhone a nový tablet iPad. Chlapík nám povedal, že raz dostal textovú správu od muža, ktorý za jeho obličku ponúkal približne 3 500 USD. Chlapec sa nechal zlákať ponukou a súhlasil s obchodom bez toho, aby premýšľal o dôsledkoch. O niekoľko dní neskôr Wang podstúpil nelegálnu operáciu, za ktorú si okamžite kúpil tablet iPad 2 a mobilný telefón iPhone 4.

To najhoršie však malo ešte len prísť: o niekoľko mesiacov neskôr sa u chlapca objavila infekcia spôsobená nehygienickými podmienkami počas zákroku. K jeho hospitalizácii prispela aj zanedbaná starostlivosť o ranu po operácii. Teraz, o 9 rokov neskôr, chlapec paradoxne sám hľadá darcu na transplantáciu obličky, pretože jeho vlastný život visí na vlásku. Wang je teraz trvalo napojený na dialyzačný prístroj, ktorý mu čistí krv namiesto obličiek. Kvôli jeho vážnemu stavu sa chlapcovi začínajú odpojovať aj orgány.


Krátko po nelegálnej operácii orgány činné v trestnom konaní zatkli 9 ľudí zapojených do obchodovania s orgánmi, ale tento problém je v krajine naďalej závažný.
Samotný chlapec je teraz súčasťou nefunkčného systému, keďže oficiálne darcovstvo v krajine je z mnohých dôvodov veľmi slabé. Jedným z nich je práve nelegálny obchod s orgánmi, ktorého obeťou sa stal predovšetkým on.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Muž predal svoju obličku za nový iPhone. O 9 rokov neskôr ho to veľmi mrzí”