„Myslela som si, že už budem navždy smutná.“ Ženy zdieľajú, aký je život po rozvode

Jedna žena zdieľala, aké to bolo, keď sa jej manžel rozhodol s ňou rozviesť. Ako musela povedať svojim deťom a celému svetu, že sa rozvádzajú. Bol to pocit devastácie. Ale čas plynul a ona sa dozvedela veľa zaujímavých vecí o sebe a svojom živote.

1. Váš život sa po rozvode uľahčí.

Áno, môžu nastať chvíle, keď budete vydesení a cítiť sa beznádejne. Jedna blogerka zdieľa, že zo všetkého čo počula, to vyzeralo, že tento smútok bude trvať naveky. Ale nakoniec to tak nebolo. Naopak, „je to nová kapitola, ktorá ma napĺňa nádejou, radosťou a obrovskou vďačnosťou.“

Konečne mohla byť sama sebou a pochopiť, čo vlastne od života chce.

Rozvod je v podstate nová kapitola a z vás sa krok za krokom stane úplne iný človek. Stratíte samého seba, aby ste sa našli a neskôr pochopili, že vaše manželstvo bolo toxické. Zistila, že upratovanie môže trvať iba hodinu alebo dokonca aj menej a mala viac času na koníčky, na relaxáciu alebo na niečo, čo ju napĺňalo.

2. Chápete, že život sa vašim deťom zlepší.

Blogerka hovorí, že pred rozvodom sa neustále obávala a premýšľala, či by sa jej deti obišli aj bez toho, aby bola stále v ich blízkosti. Ukázalo sa však, že tieto obavy boli neopodstatnené. Teraz bola schopná sledovať, ako samy rastú a silnejú. Stali sa oveľa odvážnejšími a prevzali zodpovednosť.

3. Chápete, že plač nie je slabosť.

Ďalšia žena sa podelila o svoj príbeh s tým, že boli Vianoce a s deťmi zdobili vianočný stromček. Plakala so všetkými svojimi deťmi. Potom sa skupinovo objali, porozprávali o svojich skutočných pocitoch a stanovili nové tradície.

Plač vás nerobí slabým. Je to normálne. Musíte prijať samého seba, čo znamená, že musíte prijať svoje emócie. Je v poriadku, keď deti pochopia, že ich matka nie je robot.

4. Vinu budete vidieť ako najťažšiu vec, ktorej sa nebudete vedieť zbaviť.

Pre túto blogerku bolo najťažšie prijať, že život už nebude taký, ako si vysnívala. Že sa neuskutočnia spoločné plány a spoločne nezostarnú. Pocit viny ostával aj tak.

Táto blogerka odporúča, aby ste si to prestali vyčítať, pretože to z vás iba vysáva energiu. Ženy sú schopné všetkého a zvládnu všetko. Stačí pustiť minulosť.

5. Nemali by ste sa uspokojiť s dokonalým vzťahom vo vašej hlave.

Ešte jedna žena sa priznala, že po rozvode a po určitom čase na terapii si uvedomila, že jej manželstvo nie je niečo, čo by ona i jej bývalý manžel chceli. Iba sa dohodli na určitom pláne kúpiť dom, zosobášiť sa a mať deti. Robila to, čo mala robiť.

Práca na „ideálnom“ vzťahu ju prinútila zabudnúť na to, čo chcela vlastne dosiahnuť. „Usporiadanie bolo pre naše manželstvo toxické.“

6. Nemali by ste čakať na lepšie časy.

Čakanie a nádej sú skvelé veci, ale nestačia. Nestrácajte čas v živote, len sa zbavte zlého. Toto dievča odporúča neodkladať problémy, pretože jej trvalo 2 roky po rozvode, kým začala niečo robiť. Teraz všetko chápe a želá si, aby to urobila už skôr.

7. Mali by ste si zvoliť samotu, ale nie osamelosť.

Užívanie si vlastnej spoločnosti je dôležité. Áno, je ťažké prispôsobiť sa novému životu po dlhšom živote s iným človekom, ale na osamelosť existuje dobrý liek, ktorý sa nazýva samota.

Táto blogerka hovorí, že riešením pre ňu nebolo skákanie do iného vzťahu, ale začala na sebe pracovať a analyzovať, prečo sa bez inej osoby cíti osamelá. Spokojnosť so sebou je obrovská a pozitívna zmena.

Čo je podľa vás dobré urobiť, aby ste sa po rozvode cítili lepšie ? Veríte tomu, že sa dajú toxické manželstvá napraviť ?

Zdroj:wattpad.com
Zdroj foto: www.pexels.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Myslela som si, že už budem navždy smutná.“ Ženy zdieľajú, aký je život po rozvode”