Najdrahší kapor na svete sa predal za rekordných 1,8 milióna dolárov. Prečo je tak drahý?

Aj vy si niekedy radi sadnete a premýšľate nad tým, čo by ste urobili, keby ste dostali pár miliónov dolárov a mohli s nimi robiť čo by ste len chceli?

Väčšina ľudí by svoje plány začali s krásnou dovolenkou niekde na slnečnom a pokojnom mieste, avšak mnohí z nás by nikdy neuvažovali nad tým, že by sme celý balík peňazí investovali do jediného koi kapra, bez ohľadu na to, ako nádherne môže táto nenápadná ryba vyzerať.

Samozrejme, existujú aj takí, ktorí majú peniaze nazvyš a vášeň pre kaprov koi. Len pred dvoma rokmi bola jedna z týchto rýb predaná za rekordných 1,8 milióna dolárov (1,4 milióna libier). 

Dotyčný koi – nazvaný S Legend – si kúpila žena z Taiwanu menom Miss Yingying. Slečna Yingying kúpila koi na rybej farme Saki v Hirošime od renomovaného chovateľa Kentaro Sakai.

Veľmi vyhľadávaný model kapra S Legend mal v čase nákupu deväť rokov a rok predtým sa stal víťazom prestížnej výstavy All Japan Koi Show. Slečna Yingying ho kúpila s úmyslom opäť sa zapojiť do súťaže s veľkými nádejami na opätovné víťazstvo.

Koi Carp
Zdroj: Great Big Story/YouTube

Britský expert na koi, Tim Waddington pre MailOnline vysvetlil, že hoci si víťazi neodnesú nijaké peniaze, prestíž získania titulu dva roky po sebe by ešte viac zvýšila výbornú reputáciu kapra.

koiZdroj: Saki Fish Farm/Facebook

Podľa spoločnosti Everything Koi, s chovom koi začali japonskí chovatelia ryže už v 17. storočí. Rovnako ako psy chované pre určité vlastnosti, aj koi sa vyberajú a chovajú pre svoje fyzické vlastnosti, pričom za najlepšie koi sa považujú tie s dobrou vyváženosťou farieb a vzorov. Jednému koi sa môžu naraz narodiť státisíce malých koi kaprov.

Chovatelia môžu v prvom roku zúžiť tri milióny detí na iba 15 000, kým v druhom roku vyberú len 1 000 z „najlepších“, ktoré môžu chovať.

Zdroj: unilab.co.uk

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Najdrahší kapor na svete sa predal za rekordných 1,8 milióna dolárov. Prečo je tak drahý?”