Najstrašidelnejší dom ukrýva príbeh o mladom dievčati, ktoré sa zamilovalo do diabla

V Írsku je veľa strašidelných miest, ale žiadne nie až tak ako Loftus Hall. Strašidelná legenda Loftus Hall rozpráva o uväznení chudobného dievčaťa – ako aj o návšteve samotného diabla – a končí strašením tak živým, že podľa tradície sa na fotografiách objavujú duchovia. Keďže hala počas svojej histórie prešla mnohými majiteľmi, určenie toho, kto sa ešte môže túlať po jej starobylých chodbách, predstavuje obzvlášť výzvu.

Loftus Hall, je krásnym kúskom architektúry. Napriek svojej temnej histórii Hall priťahuje návštevníkov z celého sveta svojim jedinečným dizajnom a vybavením. Samozrejme, že sa tam odvážili aj lovci duchov, z ktorých mnohí sa stretli so zdanlivo paranormálnym privítaním. 

Photo: The National Library of Ireland

Legenda tvrdí, že Anne Tottenham sa zamilovala do diabla prezlečeného za muža

Najslávnejší duch Loftus Hall sa začína príchodom samotného diabla. Legenda tvrdí, že počas pobytu Tottenhamovcov v roku 1700 zasiahla pobrežie hrozná búrka. Na polostrove vyplavila loď a jeden mladý muž, ktorý prežil utrpenie, sa dostal do Hall, kde prosil o prístrešie. Tottenhamovci ho pozval dovnútra a on zostal ako ich hosť niekoľko týždňov. Za ten čas sa celkom zblížil s najmladšou dcérou rodiny Anne.

Keď jednej noci s mladým návštevníkom a niekoľkými ďalšími hosťami hrala karty, Anne upustila niektoré zo svojich kariet. Potom sa naklonila, aby ich zdvihla, videla, že cudzinec má namiesto nôh rozštiepené kopytá. Keď vystrašene zakričala, neznámy prezradil, že je vlastne diabol v prestrojení .

Akoby chcel dokázať svoju identitu, premenil sa na ohnivú guľu a prestrelil strechu, pričom za sebou zanechal dieru. Od toho momentu vraj dom zažil veľa zvláštnych javov. Niektorí naznačujú, že strašidelné udalosti v Halle sú spôsobené pokračujúcou prítomnosťou diabla.

Legenda ďalej tvrdí, že po odchode Diabla bola Anne traumatizovaná aj zlomená a jej duševný stav sa čoskoro zrútil. Jej rodina,   ju uväznila vo svojich komnatách , kde zostala až do svojej smrti okolo roku 1775.

Je smutné, že Anne bola uväznená aj po svojom konci. Po jej pohrebe na cintoríne vo Wexforde sa miestni obyvatelia obávali, že by nejako unikla, a jej hrobka bola čoskoro  zapečatená cementom , aby sa predišlo tejto hroznej možnosti. 

Photo: Folger Shakespeare Library / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Diera, cez ktorú údajne utiekol diabol, vzdoruje oprave

Je záhadou, že diera v streche Loftus Hall, cez ktorú sa diabol údajne dostal pri ohnivom úteku, vzdoruje oprave. Tottenhamovci sa pokúsil zaplátať trhlinu priamo po diablovom odchode, ale jednoducho to znova prepadla.

Rodina vykonala exorcizmus, ktorého cieľom bolo zahnať diabla, ale keďže diera pretrvávala, jeho prítomnosť akoby pretrvávala tiež.  Jeden majiteľ Hall plne akceptoval roztržku a tvrdil, že diabol môže prísť a odísť, ako sa mu zachce.

Návštevníci siene môžu stále pozorovať anomálnu časť stropu. Jedna časť sa javí ako odsadená od zvyšku , akoby sa stále snažila znova prepadnúť.

Photo: Gfox228 / Wikimedia Commons / CC BY 3.0

Niektorí veria, že Tottenhamovci si príbeh vymysleli, aby sa vyhli poníženiu

Jedna alternatíva k neslávne známej legende o Loftus Hall tvrdí, že stroskotaný návštevník, ktorý sa do Anne zamiloval, sa s ňou chcel oženiť; keď však požiadal o dovolenie jej otca, Tottenham muža odmietol  kvôli jeho nízkemu postaveniu. Anne sa údajne nikdy nespamätala z bolesti po odchode cudzinca, čo viedlo jej rodičov k tomu, aby ju zamkli a vymysleli si diabolskú rozprávku, aby si zachránili tvár.

Ďalšia teória tvrdí, že  Anne otehotnela s dieťaťom cudzinca . Aby skryli nelegitímne tehotenstvo, Tottenhamovci zatvorili Anne, kým nebude môcť porodiť. Podľa tejto teórie Anne tragicky zomrela počas tehotenstva alebo pôrodu. 

Photo: Wellcome Images / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Storočia po Tottenhamovcoch sa sála používala na temné, satanské rituály

Loftus Hall stála dlhé roky opustená. Aj vtedy areál stále pútal veľkú pozornosť. Začiatkom 20. storočia rodina Loftusovcov – zodpovedná za titul panstva – predala tútu sieň, v dôsledku rodinného bankrotu.

Sála často menila majiteľa, dokonca  istý čas pôsobila ako škola a kláštor . Mnohí sa tam však báli chodiť na omše. V roku 1983 bola usadlosť zakúpená, aby slúžila ako hotel, no nový majiteľ zahynul. Čoskoro sa tam údajne začali schádzať satanisti,  aby tam organizovali stretnutia a rituály . Tieto stretnutia pokračovali približne desať rokov a miestni obyvatelia vedeli, že sa tejto oblasti majú vyhýbať.

V roku 2011 bola hala zakúpená a jej noví majitelia začali plánovať jej rekonštrukciu . Noví majitelia si boli dobre vedomí paranormálnej histórie, čo ich viedlo k tomu, aby tam pustili zvedavé skupiny loviace duchov.

Počas renovácie sály v 70. rokoch 19. storočia majitelia údajne našli prekvapivý a hrozný objav: pozostatky dieťaťa  skryté vo vnútri stien. Identita a pôvod dieťaťa zostávajú neznáme, hoci niektorí veria, že objav podporuje teóriu Anniného tehotenstva. Pozostatky boli dokonca objavené v gobelínovej miestnosti, kde bola Anne dlhé roky zamknutá. 

Okolnosti osudu dieťaťa sú stále nejasné, či išlo o prirodzené príčiny, počas pôrodu alebo – podľa niektorých teoretikov – o nekalý čin z rúk Tottenhamov.

Možno kvôli tejto hanbe mnohí tvrdia, že gobelínová miestnosť je najstrašidelnejšou miestnosťou v Loftus Hall.

zdroj:.ranker.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Najstrašidelnejší dom ukrýva príbeh o mladom dievčati, ktoré sa zamilovalo do diabla”