Pár v obchode sa vysmieval matke s 5 deťmi. Iná žena sa nezastavila a arogantným ľuďom toto povedala

Tisíckrát sme počuli príslovie „nesúď knihu podľa obalu“. Ale tisíckrát sme pokračovali v posudzovaní ľudí na základe toho, ako vyzerajú, bez toho, aby sme ich poznali. Takáto situácia nastala v jednom nákupnom centre, keď žena menom Lindsay Rae nakupovala po náročnom dni.

Stála v druhej uličke, keď počula, ako sa za ňou rozpráva pár.

Žena a jej 5 detí platili za potraviny a snažili sa využiť kupóny a stravné lístky, čo na chvíľu zdržalo celý rad.

Ľudia za Lindsay dosť hlasno kritizovali ženu, ktorá mala pri pokladni problémy. Vadilo im aj to, že dve z detí, ktoré boli so ženou, boli belosi, rovnako ako matka, a zvyšné tri boli černošky. „Zaujímalo by ma, s koľkými rodičmi tá žena spala, aby mala také deti. Veď ich ani nedokáže normálne obliecť. Chystá sa vytiahnuť poukážky a potravinové lístky – tam idú všetky peniaze daňových poplatníkov.“ – Pár za chrbtom nešetril ostrými slovami.

Lindsay sa začala variť krv, ale zdržala sa a namiesto toho podišla k žene s deťmi, o ktorej dvojica tak vášnivo hovorila. Žena mala problémy s používaním potravinových lístkov, pretože ich dostala prvýkrát. Lindsay sa ženy jemne opýtala: „Začali ste s pestúnstvom alebo ste si deti len adoptovali? Ja sama mám 9 detí – 2 biologické, ostatné v pestúnskej starostlivosti. Dovoľte, aby som vám pomohla.“


Lindsay hneď pochopila, že žena je odhodlaná opatrovať 3 cudzie deti a má len problém zorientovať sa vo veciach, ktoré sú pre ňu nové, ako napríklad stravné lístky. „Áno, som nová pestúnka týchto detí. Prvýkrát spolu nakupujeme oblečenie aj potraviny. Zatiaľ sme nedostali žiadne peniaze na potreby detí, takže sa snažím zistiť, ako fungujú tieto poukážky, ktoré mi boli zaslané.“ – Žena sa priznala.

Lindsay žene rýchlo pomohla, objala ju na rozlúčku a zaželala jej veľa šťastia.

Potom sa otočila a povedala arogantnému páru krutú pravdu, ktorá nikoho nenechala bez pohnutia. „Tie deti? Tie deti práve prišli o svojich skutočných rodičov. Tie šaty? To je asi všetko, čo mali na sebe vo chvíli, keď prišli o svoj domov. Tá žena?

Otvorila dvere svojho domu deťom, ktoré potrebovali bezpečný a teplý domov. Potravinové poukážky sú len malou časťou toho, ako tej dobrosrdečnej žene pomáha štát za to, že sa ujala detí, ktoré nič nepotrebujú. Na svete je príliš málo ľudí ako táto žena. A vaše správanie? Veľmi, veľmi škaredé.“ Rozpačitému páru nezostávalo nič iné, len skloniť hlavu a prejsť k ďalšej pokladni.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Pár v obchode sa vysmieval matke s 5 deťmi. Iná žena sa nezastavila a arogantným ľuďom toto povedala”