Po zdedení tetinho bytu nájde žena truhlicu plnú zaujímavých tajomstiev

Noví majitelia bytov a domov, ktorí nehnuteľnosť kúpili alebo zdedili, väčšinou dôkladne upratujú, vyhadzujú staré veci a odpadky a upratujú vo všetkých kútoch. Často sa najviac opustených vecí nachádza v pivnici alebo na pôde. A je vždy zaujímavé ich preskúmať.

Istá Nemka zdedila byt po svojej tete. Žila väčšinou v Rusku, ale počas vojny, aby sa vyhla prenasledovaniu, odišla do Nemecka, do Hamburgu, aby sa ukryla. Po skončení jej života prešiel byt na jej neter.

V jednej z izieb objavila starú hrdzavú truhlicu. Bola zamknutá. Mala však šťastie, že našla kľúč. Bola veľmi zvedavá, čo nájde vnútri.

Keď žena truhlicu otvorila, uvedomila si, že v nej pravdepodobne nenájde nič zaujímavé. Ale prečo ju potom zamykať? Po bližšom preskúmaní našla ďalšie priehradky.

Trezor, ktorý mal viac ako 70 rokov, ukrýval pomerne zaujímavé veci. Hoci horná časť bola prázdna, na dne našla rôzne knihy, listy a staré fotografie. Žena ľudí na fotografiách nepoznala, ale ak to boli pravdepodobne príbuzní jej tety, boli aj jej.


V trezore sa našla aj kniha Mein Kampf od Adolfa Hitlera, ktorá jej neter prekvapila. Ešte vo vydaní z roku 1943.

Obsahovalo niekoľko desivých vecí. Takéto vzácne vydanie môže stáť až 300 dolárov a v trezore boli aj vzácnejšie knihy, napríklad najlepšie vydania Waltera Scotta. Bolo tam aj „Lipsko“, vydanie z roku 1846, kniha, ktorá v tom čase hojne cestovala po Európe.

Zaujímavý bol aj román „Dáma a valčík“, ktorý bol vydaný v súvislosti s filmom od Disneyho.

Žena si myslí, že dievčatko na tejto fotografii bola jej babička:

Na tejto fotografii je jej starý otec na motorke okolo roku 1950:

Ženu prekvapil aj takmer nezmenený krém Nivea. Kto by si bol pomyslel, že tam už bol?

V truhlici sa nachádzal aj zaujímavý starý malý kufrík.

Ukázalo sa, že patril Armandovi Custotideovi, ktorý sa narodil v roku 1908 a slúžil v americkom námorníctve. Žena sa snažila nájsť príbuzných tohto muža, aby kufrík vrátila jeho predkom, ale polícii sa nepodarilo nájsť príbuzných majiteľa.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Po zdedení tetinho bytu nájde žena truhlicu plnú zaujímavých tajomstiev”