Poznáte legendárny koncert kapely Queen? Výkon Freddieho Mercuryho sa zapísal do dejín!

Legendu svetovej hudby, kapelu Queen na čele s Freddym Mercurym, pozná určite každý jeden z nás. Mnoho z nás si dokonca pamätá aj nezabudnuteľný koncert Live Aid, ktorý sa zapísal do dejín 13. júla 1985. Koncert bol organizovaný Bobom Geldofom a Midgerom Ureom. Výťažok zo svetoznámeho koncertu, na ktorom vystúpili okrem kapely Queen aj iné známe hudobné hviezdy ako Black Sabbath a Phill Collins, organizátori venovali obyvateľom Etiópe, ktorých postihol hladomor.

Koncert sa odohral v najvýznamnejších metropolách sveta – v Londýne, na štadióne Wembley a v USA vo Philadelphii, na štadióne Johna F. Kennedyho. Koncert bol dokonca jedným z prvých koncertov, ktoré boli odvysielané naživo. Sledovalo ho vraj viac ako 1,5 miliardy ľudí v 100 krajinách sveta.

Pozrite si nezabudnuteľný legendárny koncert kapely Queen a ich najznámejšiu a najpopulárnejšiu pieseň Bohemian Rhapsody:

https://www.instagram.com/p/CClTyT_lUn6/?utm_source=ig_embed

 

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Poznáte legendárny koncert kapely Queen? Výkon Freddieho Mercuryho sa zapísal do dejín!”