Poznáte ľudí, ktorí neustále nariekajú a sťažujú sa? Berú vám životnú energiu a silu! Od takých dajte ruky preč

Súcit a empatiu možno považovať za pozitívne vlastnosti. Ale len vtedy, ak ich prejavujete s mierou a vo vzťahu k ľuďom, ktorí sú voči vám pozitívne naladení.

Jednať s ľuďmi, ktorí sa neustále sťažujú, môže byť ťažké. To je nielen nepríjemné, ale môže to viesť aj k morálnemu a emocionálnemu vyčerpaniu. Možno je jeden z vašich priateľov alebo rodinných príslušníkov vždy nešťastný, alebo kolega v práci prináša do vášho dňa negativitu…

Ak vás rozhovor s nejakou osobou vyčerpáva alebo trvá dlho, kým obnovíte svoju energetickú rovnováhu, mali by ste sa zamyslieť nad svojimi vzorcami správania.

Vplyv negatívnej osoby

Pomáhajte ľuďom, ktorí vás žiadajú o radu alebo odporúčania. Ale! Snažte sa vyhnúť upírom, ktorí vás považujú za terminál, na ktorý môžu preniesť svoju zodpovednosť alebo preniesť negativitu.

Minimalizujte komunikáciu s ľuďmi, ktorí vo vás vzbudzujú pocit viny alebo vami manipulujú pri každej príležitosti. Keď sa zbavíte toxických ľudí, pocítite prílev energie a znovu získate sebaúctu.

Nepočúvajte sťažnosti

Je škoda, že človek nerobí nič pre to, aby sa situácia zmenila k lepšiemu. Niektorým ľuďom navyše vyhovuje hrať sa na urazených, priťahovať pozornosť a vnucovať svoje emócie.

Je dôležité pochopiť, že sťažovateľ nepotrebuje vaše konštruktívne rady alebo schémy na prekonanie krízových situácií. Chcú sa len rozprávať a živiť sa vašou energiou. Niektorí ľudia sa celkom zámerne zbavujú pocitu viny tým, že využívajú nespoľahlivého poslucháča.

Problémy „profesionálneho sťažovateľa“ nevyriešite, pretože chce nemožné. Nikto nie je schopný prevziať zodpovednosť za osud iného človeka. Aj keď vyriešite množstvo jeho úloh, stále nebude spokojný a vy sa budete cítiť unavení a prázdni.

Príznaky vyčerpania energie:

  • Obsedantné negatívne myšlienky.
  • Výskyt neočakávaných problémov vo vlastnom živote.
  • Emocionálna nerovnováha.
  • Ťažkosti s koncentráciou.
  • Nervozita, úzkosť.
  • Nemotivovaná podráždenosť.

Ako sa zbaviť negativity ľudí, ktorí sa sťažujú:

1. Dodržiavajte stanovenú vzdialenosť

2. Ignorovaním takého človeka vykoreniť pocit viny. Nakoniec, keď stratil bod podpory, bude kňučací nútený samostatne hľadať riešenia svojich problémov.

3. Vysvetlite, že sa nechystáte prevziať zodpovednosť za život niekoho iného.

4. Ak vám nie je ľahostajný toxický človek, povedzte mu, že okrem lokálnych problémov má aj globálny – negatívny postoj k životu.

5. Nedávajte najavo svoju slabosť a to, že toho človeka ľutujete.

6. Neprejavujte pripravenosť nasledovať vedenie manipulátora.

7. Po stanovení hraníc požadujte rešpekt k svojmu osobnému priestoru.

8. Vyhraďte si právo výberu tém na rozhovor.

Ak budete naďalej prijímať dávky negatívnej energie od toxických ľudí, ublížite im aj sebe. Budete neustále vyčerpaní a oni budú neustále hľadať nové obete, aby dostali novú dávku.

Ak je pre vás toxická osoba významnou osobou, určite jej pomôžte nájsť dobrého psychológa schopného zásadne zmeniť pohľad na svet jeho pacienta.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Poznáte ľudí, ktorí neustále nariekajú a sťažujú sa? Berú vám životnú energiu a silu! Od takých dajte ruky preč”