Rodina vzala svojho otca do domova dôchodcov. Vnuk položil otcovu otázku, ktorá ho zarazila z nôh

Každý z nás sa v živote stretáva s množstvom problémov, s ktorými sa musí popasovať. Bohužiaľ, pre niektorých sa takýmto problémom niekedy stávajú blízki, ktorí nám začínajú sťažovať život a objavujú sa myšlienky, ako sa ich zbaviť. V dospelosti deti často zabúdajú, koľko lásky a obety im museli dať ich blízki.

Tento príbeh určite každého naučí, že niekoho sa nemôžete len tak zbaviť, pretože nám začína prekážať.

Ján mal manželku a syna.

Ako jediný z rodiny pracoval a len veľmi ťažko to zosúlaďoval so starostlivosťou o chorého otca.

Manželka sa sťažovala, že musí kŕmiť iného človeka, umývať mu veci, upratovať a kupovať lieky. Pod tlakom rodiny bol muž napokon nútený nájsť pre svojho otca opatrovateľský dom. Dúfal, že odborný personál sa o neho dobre postará. Nakoniec sa rozhodol, že je to dobré riešenie.

Ján so synom Kamilom zobrali starého otca do domova dôchodcov. Starší muž neprotestoval, vedel, že to bude pre všetkých lepšie.

Na ceste domov sa však syn Kamil rozhodol položiť otcovi Jánovi otázku. Chlapec si vypýtal presnú adresu domova dôchodcov. Ján chcel vedieť, prečo to jeho syn potrebuje.

Kamil odpovedal:

„Chcem vedieť adresu, pretože jedného dňa budeš taký starý ako dedko a ja potrebujem vedieť, kam ťa mám zobrať . „

Po jeho slovách Ján pochopil, čo urobil. Na chvíľu zúril na svojho syna, že ho chce dať do domova dôchodcov, ale to isté urobil svojmu vlastnému otcovi. Vedel, aký hrozný príklad dal svojmu synovi a rozhodol sa to napraviť.

Na druhý deň zobral svojho otca z domova dôchodcov. Vedel, že urobil nesprávnu vec – bol hrdý na svojho syna, že ho na to takto upozornil.

Čo si myslíte o tomto príbehu? Dajte mi vedieť v komentári! A zdieľajte ho na svojom Facebooku.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Rodina vzala svojho otca do domova dôchodcov. Vnuk položil otcovu otázku, ktorá ho zarazila z nôh”