S hubkou na riad urobte jednu vec a dajte ju do chladničky. Na zadnej stene sa už nebudú objavovať kvapky vody

Naučte sa trik s hubkou na umývanie riadu a zistite, že obľúbená umývačka riadu má pomerne široké využitie. Je nepostrádateľná pri upratovaní chladničky. Väčšina ľudí používa na umývanie riadu farebné špongie s jednou drsnou stranou.

Tie sú dostupné v každom obchode. Pri čistení chladničky vám však tieto hubky môžu urobiť službu.

Stačí ich len trochu vylepšiť. 😉

Patent na čistenie chladničky Ako iste viete, chladničku musíte občas vyčistiť. Nie je to však povinnosť, ktorá by mnohých ľudí bavila. Okrem toho mnoho ľudí bojuje s nepríjemným zápachom, ktorý sa z jej vnútra šíri.

To sa však dá ľahko odstrániť. Vezmite si obyčajnú hubku na umývanie riadu a pozdĺž jej dlhého okraja vyrežte otvor.

Potom do nej nasypte polievkovú lyžicu jedlej sódy. Hubku vložte do chladničky. Jedlá sóda pohltí všetky nepríjemné pachy a prebytočnú vlhkosť. Zabráni tak usadzovaniu kvapiek vody na zadnej strane chladničky.

Na druhej strane, po navlhčení hubky vodou ňou môžete ľahko vydrhnúť celú chladničku. Jedlá sóda je skvelý ekologický čistiaci prostriedok. Má dezinfekčný účinok a dobre odstraňuje všetky druhy nečistôt. Vyskúšajte ju.

Ako čistíte hubku na umývanie riadu?


Umývačku riadu musíte bezpodmienečne dezinfikovať. Robte to pravidelne. Všetko preto, že prichádza do kontaktu so zvyškami jedla, mastnotou a vlhkosťou. A toto prostredie je ideálne pre rast mikroorganizmov. Azda najrýchlejší spôsob, ako dezinfikovať hubku, je vložiť ju na 30 sekúnd do mikrovlnnej rúry. Vysoká teplota zničí mikroorganizmy.

Ďalší spôsob zahŕňa použitie soli. Najprv vložte hubu do misky. Potom ju posypte jednou lyžicou soli a zalejte lyžicou octu. Takto pripravenú špongiu zalejte vriacou vodou. Počkajte 15 minút. Nakoniec hubku vyberte a opláchnite ju pod vodou.

Samozrejme, po každom umytí riadu hubku dobre vyžmýkajte a zbavte ju prebytočnej vody. Pravidelne ju vymieňajte a nečakajte, kým úplne sčernie. Aby ste hubku rýchlo nepoškodili, pokúste sa odstrániť aj mastnotu z riadu pomocou papierových utierok.

foto

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “S hubkou na riad urobte jednu vec a dajte ju do chladničky. Na zadnej stene sa už nebudú objavovať kvapky vody”