Siamské dvojičky boli spojené v trupe. Museli podstúpiť riskantnú operáciu. Skoro by ste ich nespoznali

Siamské dvojčatá mali v minulosti veľmi nízku šancu na prežitie. Preto sa len malá časť z nich dožila dospelosti.

Vďaka pokrokom v medicíne a chirurgii však dnes možno siamské dvojčatá oddeliť a užívať si plnohodnotný život. Hoci je oddelenie stále komplikovaným a riskantným zákrokom, lekári sa snažia umožniť dvojčatám žiť bez toho, aby boli spojené.

Siamské dvojčatá spojené trupmi

Maddie Altobelliová dostala výsledky ultrazvukového vyšetrenia v 20. týždni tehotenstva, ktoré ukázali, že jej dvojčatá sú zrastené. Napriek počiatočným obavám sa ukázalo, že dievčatá majú oddelené srdcia, čo im umožnilo byť oddelené.

Je pravda, že deti mali spoločnú bránicu a pečeň, ale pečeň bola dostatočne veľká na to, aby sa dala rozdeliť. Rodičia sa obávali, čo im osud prinesie.

Dňa 18. novembra 2020 sa obe dievčatká narodili cisárskym rezom a nasledujúcich desať mesiacov zostali v nemocnici v starostlivosti lekárov.

V rámci prípravy na zložitú operáciu boli vytvorené 3D modely pečene a pripravené kožné expandéry, aby sa dievčatám zabezpečil dostatok kože na pokrytie odhaleného brucha a hrudníka po operácii.

Úspešná operácia

13. októbra, po intenzívnej 10-hodinovej operácii, boli Addy a Lilly oddelené. O mesiac neskôr sa rodina mohla vrátiť do Chicaga, ale dievčatá stále potrebovali pomoc pri dýchaní a boli kŕmené sondou. Napriek tomu sú lekári optimistickí, pokiaľ ide o budúcnosť dievčat.

Hoci telá dievčat už nie sú spojené, stále ich spája jedinečné puto. „Sedia, pozerajú sa na seba, usmievajú sa a hrajú sa,“ povedal Dom pre Today.

„Dievčatá budú žiť dlhý a zdravý život. Je úžasné a neuveriteľné, že sa nám to stalo.“

Viac informácií o tomto pozoruhodnom príbehu nájdete nižšie:

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Siamské dvojičky boli spojené v trupe. Museli podstúpiť riskantnú operáciu. Skoro by ste ich nespoznali”