Táto mama nevie ako povedať svojej 30 ročnej dcére, že jej brat je vlastne jej otec!

Žena sa priznala, že netušila, ako povedať svojej 30-ročnej dcére, že jej brat bol v skutočnosti jej otec.

Naozaj to znie ako niečo z televízie.

Táto anonymná mama napísala začiatkom tohto roka do The Atlantic’s Dear Therapist, aby porozprávala všetkým okolo jej neuveriteľný príbeh.

Začala: „Keď som sa vydala za svojho manžela, mal dve dospelé deti a ja žiadne. Obaja sme chceli mať spoločné dieťa, ale môj manžel mal po narodení druhého dieťaťa vazektómiu – príliš dávno na to, aby sa podrobil zákroku, ktorý by tento fakt vedel zvrátiiť.

Výsledkom bolo, že manželia museli nájsť riešenie, hoci mali výhrady k používaniu spermobanky.

Namiesto toho požiadali manželovho syna, aby bol darcom; vidíte, kam to smeruje, nie?

„Cítili sme, že to bolo najlepšie rozhodnutie: Naše dieťa bude mať gény môjho manžela a poznali sme zdravie, osobnosť a inteligenciu môjho nevlastného syna. Súhlasil s pomocou,“ vysvetlila.

„Naša dcéra má teraz 30. Ako jej povieme, že jej ‚otec‘ je jej starý otec, ‚brat‘ je jej otec, ‚sestra‘ je jej teta a ‚synovec‘ je jej nevlastný brat?

„S manželom sme znepokojení, zmätení a obávame sa, že jej to povieme. Je to ťažké aj pre môjho manžela, pretože chce, aby naša dcéra vedela, že vždy a navždy bude jej otcom.“

No, ako na to odpoviete?

Našťastie, publicistka Lori Gottlieb, ktorá je kvalifikovanou psychoterapeutkou, bola schopná poskytnúť nejaké riešenie.

Povedala: „Keď budete premýšľať o tom, ako viesť úprimný rozhovor, majte na pamäti, že existujú dve pravdy, ktoré vaša dcéra bude absorbovať súčasne: Po prvé, osoba, ktorú nazýva bratom, je jej biologický otec, a po druhé, ľudia, ktorým hovorí jej rodičia ju klamali 30 rokov.“

Lori začala tým, že anonymnej mame poradila, aby „uviedla fakty čo najjednoduchšie a najjasnejšie“, skôr než príde nevyhnutné ospravedlnenie.

Potom naliehala na mamu, aby „prevzala plnú zodpovednosť“.

zdroj: ladbible.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Táto mama nevie ako povedať svojej 30 ročnej dcére, že jej brat je vlastne jej otec!”