Toto je 8 zvykov, ktoré robia inteligentní ľudia. Pozrite sa, či ku nim patríte aj vy

Myslíte si, že ste inteligentný? Podľa rôznych štúdií majú inteligentní ľudia často určité návyky, ktoré sme zozbierali a predstavili nižšie.

1. Tí najinteligentnejší nikdy nepristupujú k problému s agresivitou.

Problémov je veľa. Každý sa nahnevá, keď zaspí do práce, poháda sa s partnerom alebo keď mu dopravná zápcha na ulici vôbec neurýchli cestu domov.

Hnev, to je niečo úplne normálne, čo sprevádza takmer každého. Ide však o to, že ľudia s vyšším IQ menej často prejavujú svoj hnev agresiou, pretože ho dobre ovládajú.

2 Inteligentní ľudia sa necítia byť nadradení nad ostatnými.

Ľudia s nízkym IQ sa veľmi často považujú za rozhodne lepších ako ostatní ľudia. Pritom tí, ktorí sú inteligentnejší, sú oveľa menej náchylní na homofóbiu, rasizmus a nemajú vo zvyku škatuľkovať druhých.

To všetko preto, lebo veľmi dobre poznajú svoju vlastnú hodnotu a nepotrebujú sa porovnávať s inými ľuďmi. Najnovšie výskumy ukazujú, že práve najinteligentnejší ľudia sú často nápomocní a radi sa nezištne podelia o svoje vedomosti.

3. Ľudia s vysokým IQ častejšie priznávajú chyby.

Nech to znie akokoľvek bizarne – je to presne tak. Inteligentní ľudia nielenže oveľa častejšie priznávajú chyby, ale sú schopní sa z nich aj poučiť. Koniec koncov, každé zlyhanie je pre nich riadnou lekciou, a preto znášajú dôsledky svojich zlých rozhodnutí bez väčších problémov.

Inteligentní ľudia chápu pocity druhého človeka.

Štatistické štúdie ukazujú, že ľudia s nižším IQ sa veľmi často ukazujú ako sebci. Je to spôsobené tým, že sa jednoducho nedokážu vcítiť do situácie druhého človeka. Preto s rastúcou inteligenciou rastie aj empatia alebo schopnosť počúvať a chápať druhých. Na druhej strane psychológ Rusell James  poukázal na to, že inteligentní ľudia dokážu neomylne rozpoznať potreby druhej osoby a sú oveľa ochotnejší a nesebeckejší ponúknuť svoju pomoc.

5. Inteligentní ľudia majú priateľov na dlhé roky!

Z rôznych štatistických štúdií tiež vyplýva, že inteligentní ľudia si lepšie vyberajú svojich priateľov, vďaka čomu ich vzťahy trvajú roky. Je to preto, že si dokážu vážiť druhého človeka a majú radosť z interakcie s ním.

6. nevtieravosť inteligentných ľudí nie je náhoda!

Z niektorých výskumov jasne vyplýva, že inteligentní ľudia – hoci sú neporiadnejší – vďaka tomu získavajú kreativitu. Ak teda máte „neporiadny“ pracovný stôl, môže to znamenať, že takýto upravený priestor potrebujete, aby ste podávali lepšie výkony – na profesionálnej aj osobnej úrovni

7 Viac nadávok – vyššia inteligencia.

Prinajmenšom niekoľko štatistík ukazuje, že ľudia s vyšším IQ rozhodne častejšie používajú vulgárne slová. Čím viac nadávok je známych, tým väčšia je slovná zásoba, ktorá je skôr tvorená ako maskovaná.

8 Inteligentní ľudia majú tendenciu byť nočnými vtákmi

Niektoré štúdie naznačujú, že inteligentní ľudia určite chodia spať neskôr a navyše im trvá dlhšie, kým zaspia, ako ľuďom s nižším IQ.

9. Ľudia s vyšším IQ sú leniví.

Štúdia ukázala, že inteligentní ľudia sa nikdy nenudia. Preto nevyhľadávajú zábavu vo forme fyzickej aktivity (čo je prípad ľudí s nízkym IQ), pretože sú zvyčajne zaneprázdnení množstvom premýšľania.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto je 8 zvykov, ktoré robia inteligentní ľudia. Pozrite sa, či ku nim patríte aj vy”