Toto je najväčšia vtáčia socha na svete. Umelec ju vytváral 10 rokov

Indiu by mali navštíviť všetci vášniví cestovatelia. Ide o krajinu, ktorá prekvapí každého – od mimoriadnej kuchyne až po úžasnú históriu, kultúru a posvätné chrámy.

V súčasnosti existuje o 1 dôvod navyše, aby ste sa vybrali na návštevu tejto čarovnej krajiny. Reč je o úžasnej soche orla, ktorá oprášila jeden starodávny mýtus.

Po 10 rokoch tvrdej práce, sa indický umelec Rajiv Anchal rozhodol sprístupniť svoju jedinečnú pamiatku aj širokej verejnosti.

Nachádza sa neďaleko mesta Kerala, Jatayu Earth Center sa stalo jedným z najnavštevovanejších miest pri potulkách v Indii. Socha je venovaná hinduistickému eposu Ramayana.

Epos rozpráva príbeh obrovského orla Ramayana, ktorý padol počas bitky proti Ravane, aby zachránil hinduistickú bohyňu Situ.

Orol zomrel pri ochrane ženskej cti, a práve to je to, čo táto socha symbolizuje. Muž svoje dielo venoval všetkým, ktorí mu pomohli pri financovaní tohto projektu, ale aj tým, ktorí  sa na neho prídu pozrieť. Pre tých, ktorí hľadajú náboženstvo, sa priamo za komplexom nachádza starý chrám.

V súčasnosti ide o najväčšiu vtáčiu sochou na svete.

Krása, však?

zdroj: boredpanda.com

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Toto je najväčšia vtáčia socha na svete. Umelec ju vytváral 10 rokov”