Trápili ju bolesti brucha. Keď ju lekári vyšetrili, neverili vlastným očiam, ČO ZBADALI

Žena z Konga nosila mŕtvy plod vo svojom tele viac ako deväť rokov. Táto udalosť sa v histórii medicíny stala len 300-krát a stala sa predmetom veľkého záujmu médií na celom svete.

Skľučujúci príbeh tejto ženy vyvoláva mnohé emócie. Poznáme podrobnosti.

„Kamenné dieťa“

„Kamenné dieťa“ je zriedkavý stav, ktorý vzniká v dôsledku mimomaternicového tehotenstva, keď plod odumrie, ale v tele matky sa fixuje ako kalcifikovaná hmota. Ide o mimoriadne zriedkavý prípad, ale príbeh konžskej ženy ukazuje, že aj tie najvzácnejšie prípady si vyžadujú primeranú lekársku a psychologickú starostlivosť.

Príbeh uvedený v časopise Women’s Health opisuje tragický príbeh ženy vo veku 50 rokov, ktorá prešla mnohými životnými ťažkosťami. V mladom veku bola nútená dvakrát opustiť svoju krajinu – najprv z Konga do Burundi a potom s rodinou do Tanzánie. Žena pochovala svoje tri deti, čo viedlo k obrovskej traume.

Tým sa to však neskončilo.

Počas pobytu v utečeneckom tábore ju vyšetril lekár, ktorý dospel k záveru, že s jej deviatym tehotenstvom je všetko v poriadku. Po dvoch týždňoch sa však žena opäť obrátila na odborníkov o pomoc, bála sa, že s dieťaťom nie je niečo v poriadku.

Ukázalo sa, že je už mŕtve – a nielen to, bola obvinená z vraždy. Nemohla uveriť tomu, čo sa stalo, a sľúbila si, že už nikdy nevyhľadá lekársku starostlivosť.

„Utekala domov, modlila sa a sľúbila si, že už nikdy nevyhľadá lekársku pomoc,“ – môžeme sa dočítať v časopise Women’s Health.

O deväť rokov neskôr žena skončila v nemocnici s príznakmi bolesti žalúdka a tráviacich ťažkostí. Bola jej ponúknutá operácia, ale liečbu odmietla. Verila, že ju niekto „začaroval“. Ukázalo sa, že v bruchu 50-ročnej ženy bol 24-týždňový plod – takzvané „kamenné dieťa“.

Ako sa dozvedáme z informácií, ktoré priniesli zahraničné médiá, žena „zo strachu pred operáciou odmietla zasiahnuť a rozhodla sa sledovať príznaky“.

Bola informovaná, že bez operácie by nemusela prežiť, na čo odpovedala, že sa „smrti nebojí“.

O 14 mesiacov neskôr bola žena vyhlásená za mŕtvu; zomrela na podvýživu. Ukázalo sa, že „kamenné dieťa“ jej bránilo v normálnom fungovaní a blokovalo prísun živín z potravy.

Tento príbeh ukazuje, aké dôležité je, aby ľudia, ktorí zažili traumu, dostali podporu a pomoc pri spracovaní svojich zážitkov. V prípade konžskej ženy by bolo mimoriadne dôležité sprevádzať ju na ceste k zotaveniu a prekonávaniu prekážok.

Je potrebné si uvedomiť, že lekárska starostlivosť by mala zohľadňovať nielen fyzické potreby pacienta, ale aj jeho emocionálny a psychický stav.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Trápili ju bolesti brucha. Keď ju lekári vyšetrili, neverili vlastným očiam, ČO ZBADALI”