Žena porodila dvojčatá, ale tvár jedného dieťaťa sa od tváre druhého veľmi líšila

Pätnásťroční Oliver a Harry Beswickovci sú dvojčatá. Chlapci sa narodili o mesiac skôr, ako mali, takže sú predčasne narodení a každý váži menej ako jeden a pol kilogramu. Zaujímavosťou je, že hoci sú dvojčatá, jeden z nich sa narodil s Goldenharovým syndrómom. Ide o vážnu vrodenú chybu, ktorá spôsobila, že chlapec sa narodil bez ľavej strany tváre. Harrymu bol diagnostikovaný aj autizmus, takže jeho súčasný vývoj zodpovedá vývoju štvorročného dieťaťa.

Pre väčšinu matiek je okamih, keď prvýkrát uvidia svoje dieťa, najkrajším momentom ich života.

Keď však Charnelle Machinová porodila dvojčatá a jednému z jej synov chýbala polovica tváre, bola zdesená. Tridsaťtriročná žena predsa porodila dvojčatá, ale prečo sa deti narodili odlišné? Lekári tvrdili, že Harry sa narodil veľmi zdeformovaný.

„Vyzeralo to, akoby mu bola polovica tváre úplne vymazaná. Novorodenec nemal polovicu oka, ucha ani nosnej dierky. Nemohla som zadržať slzy,“ delí sa o svoje spomienky matka.

Dieťa bolo prevezené na špeciálne oddelenie, kde podstúpilo vyšetrenia. Akékoľvek problémy s obličkami, chrbticou alebo srdcom boli vylúčené, ale zostal v lekárskej starostlivosti až do prepustenia domov.

Roky plynuli a deti rástli svojím vlastným tempom.

Dnes sa zdá, že synovia tejto ženy sú energickí, zdraví a dobre spolu vychádzajú. Oliver svojho inak vyzerajúceho brata zúrivo chráni a má ho veľmi rád.

Jeho matka hovorí, že spočiatku bolo ťažké, keď išla s deťmi do obchodu a mala pocit, že všetci na jej malého pozerajú a ukazujú prstom, posmievajú sa mu a pýtajú sa, čo mu je. Časom však prestala venovať pozornosť ľuďom okolo seba a ich reakciám.

„Nehanbím sa priznať, že kedysi bolo ťažké milovať svojho syna takého, aký je. Dnes sme si však s Harrym nesmierne blízki. Nie je ľahké skutočne milovať svoje dieťa, keď musíte riešiť najrôznejšie problémy.

Chcem, aby to ľudia vedeli, a chcem, aby môj príbeh dodal viac sebavedomia iným matkám, ktoré sa môžu ocitnúť v mojej situácii,“ povedala Charnel.

Medzitým jej syn Oliver vždy hovoril ostatným: „Je to môj brat a je mi jedno, ako vyzerá.“

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Žena porodila dvojčatá, ale tvár jedného dieťaťa sa od tváre druhého veľmi líšila”