Zomierajúca žena požiadala zdravornú sestru o jednu vec. Žena dodržala svoj sľub a dokonca napísala knihu

Keď sa Tricia Somersová a jej syn Wesley dozvedeli zničujúcu diagnózu rakoviny, napadla im jediná myšlienka. Nevyliečiteľná rakovina pečene bola pre ženu veľkým šokom. Nesmierne sa obávala, kto sa postará o jej syna, keď zomrie, keďže ona ani jej syn nemali žiadnych príbuzných.

Jediná osoba, ktorej Tricia bezvýhradne dôverovala, bola zdravotná sestra, ktorá sa tiež volala Tricia. Kolegyne v nemocnici ju poznali ako anjela, a tak niet divu, že medzi týmito dvoma ženami sa rýchlo vytvorilo silné puto. Vždy prišla na Triciino oddelenie, aby sa s ňou porozprávala a pokecala.

V posledný deň Triciinho pobytu v nemocnici, keď ju mali prepustiť, sa sestrička prišla rozlúčiť so svojou novou priateľkou.

Tricia však mala len zlé správy – absolvovala posledné vyšetrenia, ktoré jej prezradili, že zomrie. Vtedy sa Tricia odvážila položiť svojej novej priateľke zásadnú otázku. Spýtala sa, či by sa zdravotná sestra mohla po jej smrti postarať o jej syna. Zdravotná sestra bola touto mimoriadnou žiadosťou spočiatku šokovaná. Ale Triciine slová o tom, ako okamžite pocítila, že je jej súdené postarať sa o syna po jeho smrti, obmäkčili sestričkino srdce.

Tricia však nevedela, že táto žena sa už nejaký čas pokúšala prijať do svojej rodiny piate dieťa. Sestrička spočiatku nebola schopná nič odpovedať a požiadala o čas na rozmyslenie. Žena v hĺbke srdca vedela, že svojej novej priateľke musí pomôcť. Keď sa vrátila domov a povedala manželovi o situácii a pacientkinej žiadosti, odpovedal jej: „Musíme tejto žene nejako pomôcť“.

Tak bolo všetko rozhodnuté, ale zdravotná sestra cítila, že musí urobiť oveľa viac, než len prijať jej syna. Rodina sa rozhodla pozvať Triciu a jej syna, aby žili spolu

Stali sa jednou veľkou rodinou, ktorá Triciine posledné dni strávila v radosti, smiechu a pozitívnych zážitkoch. Triciina rodina bola veľká, mala 3 dievčatá a syna, takže v dome bolo vždy veľa príjemného ruchu, ktorý chorú ženu veľmi potešil.

Na vlastné oči videla domov, v ktorom mal jej syn vyrastať v bezpečí a šťastný.

O nejaký čas neskôr Tricia zomrela a manželia sa okamžite stali Wesleyho opatrovníkmi. Žena sa netajila tým, že chlapec je veľmi podobný svojej matke, zvnútra aj zvonku. Toto osudové priateľstvo, ktorého výsledkom bol ďalší syn, zmenilo život sestry Tricie a jej rodiny.

Svoj inšpiratívny príbeh dokonca vyrozprávala vo svojej neskoršej knihe „Boh mi dal teba“. Táto žena priznala, že ich stretnutie nebolo ničím iným ako božským osudom, ktorý ich dvoch spojil, keď to najviac potrebovali.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Zomierajúca žena požiadala zdravornú sestru o jednu vec. Žena dodržala svoj sľub a dokonca napísala knihu”