34-ročný Pavol si hľadá priateľku. Stanoví si však jednu podmienku, ktorá všetkých prinúti vzdať sa

Mnohí ľudia hovoria, že narodením dieťaťa dostáva život nový zmysel. Niečo na tom určite je. Naše priority sa predsa dramaticky zmenia. Rodičia začnú robiť všetko pre to, aby svojmu dieťatku poskytli čo najlepší štart.

Nie každý je však na to pripravený a je možné, že ani nikdy nebude. Príkladom takéhoto človeka je 34-ročný Pavol, ktorý nechce mať deti a jediné, čo chce, je žena, ktorá bude mať podobný názor. Podarí sa mu takú nájsť?

„Väčšinu svojho života, pokiaľ mi to zdravie dovolí, budem pánom sám pre seba.“

Pred niekoľkými dňami moja sestra porodila svoje druhé dieťa. V materstve je šťastná a naplnená a ja to rešpektujem. Nehovorím jej, že keby nebola matkou, viedla by lepší život.

Verím, že každý by mal žiť život, ktorý mu vyhovuje, a každý má svoj osobný recept na šťastie. Žiaľ, moja sestra už nie je voči mne taká tolerantná ako ja voči nej.

Neustále mi vyčíta, že som sa ešte neusadila a nezplodila povestného syna. Stále mi opakuje, že ako starý človek sa jedného dňa zobudím v posteli sám a nikto mi nedá pohár vody.

Zabúda na jednu vec.

Že väčšinu života, kým mi to zdravie dovolí, budem pánom sám pre seba. Môžem ísť na dovolenku, kedy sa mi zachce. Môžem na seba minúť toľko peňazí, koľko chcem. Môžem spať až do poludnia. Môžem sa zabávať až do rána. A doma na mňa nečaká dieťa, o ktoré by som sa musela starať a podriadiť mu celý svoj program vo dne v noci.

„Som si stopercentne istý, že by som sa ako otec neosvedčil.“

Nie je to tak, že by som bol neplodný. So svojou plodnosťou som v poriadku a keby som chcel, mohol by som si rodinu založiť hneď. Ale pre mňa je ideálom šťastnej rodiny 2+0, nie 2+1 alebo 2+2. Duševný pokoj a absencia zodpovednosti za potomkov sú však pre mňa na nezaplatenie.

Chlap, ktorý vôbec nechce deti, je vzácny, preto je pre mňa také ťažké nájsť si ženu na celý život.

Mal som už niekoľko vážnych vzťahov a spočiatku mi partnerky hovorili, že im, samozrejme, nevadí, že nechcem potomkov, ale časom ma začali presviedčať, aby som zmenil názor. Skôr či neskôr sa v nich ozval materinský inštinkt a začali sa hádky.

Vyčítali by mi, že ich odsudzujem na neplodný život vo dvojici. Raz som mal dokonca vzťah so ženou, ktorá je neplodná, ale ona ma po čase zase presviedčala, aby som si dieťa adoptoval!

Aby som bol úprimný, už som tak trochu stratil nádej, že na svojej ceste stretnem ženu, ktorá bude mať rovnaký názor ako ja. Rád by som stretol niekoho, kto by bol ako ja. Vzali by sme sa, cestovali, trávili čas v kine, divadle a reštauráciách. Znie to ako nečinný život? Pre mňa je to podstata šťastia.

Som zvedavý na váš názor na to, čo som napísal? Stotožňujete sa s mojím názorom? Sú tu nejaké dievčatá, ktoré sa nechcú a nikdy nebudú chcieť stať matkami?

Myslíte si, že je tu veľa žien, ktoré sa nechcú a nikdy nebudú chcieť stať matkami?

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “34-ročný Pavol si hľadá priateľku. Stanoví si však jednu podmienku, ktorá všetkých prinúti vzdať sa”