7 použití aviváže, ktoré sa hodia v domácnosti. Vyrieši veľa problémov! Ľudia o nich vôbec netušia, čo je škoda

Aviváž má viac využití, ako si myslíte. Málokto o nich vie a samotní výrobcovia na to neradi spomínajú. Pozrite si možnosti použitia aviváže, ktoré vás ušetria v mnohých situáciách!

1. Ako odstrániť tapety zo stien? Aviváž vám pomôže

Začnite odstránením častí tapety pomocou drôtenej kefy. Potom zmiešajte jednu plnú odmerku aviváže s 250 ml vody. Po zmiešaní vezmite špongiu a naneste zmes na stenu po dobu 20 minút. Po tejto dobe budete môcť tapetu jednoducho zoškrabať. Ak je to stále ťažké, zopakujte aplikáciu zmesi.

2. Koberec kope elektrinou? Aviváž pre koberce so statickým nábojom

Ak máte pocit, že pri každej chôdzi po obľúbenom koberci dostanete elektrický šok, máte čo do činenia so statickou elektrinou, ktorú ľahko odstránite použitím aviváže.

Vezmite pol litra vody a jednu plnú odmerku tekutiny. Potom zmes premiešajte a nalejte do rozprašovača. Potom opatrne naneste trochu zmesi na noc. Táto metóda vám pomôže bojovať s pocitom statickej elektriny niekoľko týždňov.

3. Na odstránenie škvŕn od laku na vlasy možno použiť prací prostriedok

Zmiešajte jednu dávku tekutiny s jednou dávkou vody. Zmiešajte a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Potom naneste trochu zmesi na oblasť, kde je lak. Chvíľu počkajte a utrite suchou handričkou.

4. Stopy po tvrdej vode na pohároch okamžite zmiznú!

Odstraňovanie škvŕn od tvrdej vody z pohárov alebo misiek môže byť náročné, ale všetko, čo musíte urobiť, je naplniť ju pracím prostriedkom na tkaniny a nechať pôsobiť 10 minút. Po uplynutí tejto doby nádobu dôkladne opláchnite a mala by byť bez škvŕn.

5. Ako zmyť pripálené zvyšky jedla?

Pokúšať sa umyť zvyšky pripáleného jedla z panvíc alebo hrncov je veľmi problematické. Stačí však naplniť panvicu teplou vodou a pridať pár kvapiek aviváže. Nechajte pôsobiť 60 minút, potom vodu vylejte a špinavý riad utrite papierovou utierkou. Nečistota by sa mala ľahko odstrániť.

6. Ako čistiť štetce?

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa ich snažíte vyčistiť, niekedy sa štetce aj tak zašpinia. Vezmite starú plechovku alebo dózu, naplňte ju vodou a pridajte jednu čajovú lyžičku aviváže. Dobre premiešajte a ponorte do nej štetce.

7. Domáci osviežovač izieb vyrobený z aviváže

V rozprašovači zmiešajte jeden diel aviváže, 2 lyžice sódy bikarbóny a 2 diely vody. Zmes nastriekajte do miestnosti, kde chcete zlepšiť vôňu vzduchu.

Teraz, keď už poznáte použitie aviváže, prečítajte si, prečo mám doma vždy zamrznutý prostriedok na umývanie riadu.

titulna foto

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “7 použití aviváže, ktoré sa hodia v domácnosti. Vyrieši veľa problémov! Ľudia o nich vôbec netušia, čo je škoda”