„Chcem žiť normálny život!“ Muž s prevrátenou hlavou sa nebál čeliť osudu!

Na ceste životom slúžia sny ako silný zdroj  motivácie , najmä pre tých, ktorí zvládajú výzvy spojené s postihnutím. Claudio Vieira de Oliveira, ktorý žije so zriedkavým stavom, ktorý má za následok prevrátenú hlavu, sa stal skutočným dôkazom toho, že nič nie je nemožné, ak si veríte.

Lekári verili, že neprežije viac ako 24 hodín.

©  Claudio Vieira / Facebook

Claudio Vieira de Oliveira z Brazílie sa narodil so zriedkavým ochorením nazývaným arthrogryposis multiplex congenita. Tento stav spôsobil, že jeho hlava od narodenia vyzerala „hore nohami“.

Arthrogryposis alebo arthrogryposis multiplex congenita (AMC) označuje rad stavov charakterizovaných viacnásobnými kontraktúrami kĺbov, ktoré spôsobujú stuhnutosť. V tomto stave majú postihnuté kĺby obmedzený rozsah pohybu, takže sa nemôžu úplne alebo čiastočne roztiahnuť alebo ohnúť.

©  Truly / Youtube

Keď sa narodil, lekári verili, že neprežije ani 24 hodín. Teraz však oslávil 46 rokov.

„Keď som sa narodil, doktor povedal, že nemôžem prežiť ani 24 hodín. Ale dnes som tu, živší ako kedykoľvek predtým. A žijem svoj život normálne,“ vysvetlil Claudio .

Naučil sa, ako prežiť.

©  Claudio Vieira / Facebook

Claudio Vieira de Oliveira sa naučil prežiť vlastným spôsobom. Napriek počiatočným pochybnostiam lekárov o jeho šanciach, Claudiova húževnatosť a odhodlanie vydláždili cestu k životu, ktorý prekonal očakávania.

„Keďže som sa takto narodil, postupom času som sa dokázal prispôsobiť a žiť svoj život ako každý iný. Časom som sa naučil svoj vlastný spôsob, ako prežiť, a nebolo to vždy ľahké,“ povedal.

Tvrdo pracuje, aby dosiahol svoj sen a inšpiroval ostatných.

©  Claudio Vieira / Facebook

Claudio, rozhodnutý prežiť život naplno už od detstva, sa naučil čítať a písať so svojou matkou doma. 

©  Truly / Youtube

Namiesto toho, aby sa Claudio nechal brzdiť svojím stavom, túži dosiahnuť svoj sen a nasmerovať ho ako inšpiráciu pre ostatných. Činí tak rôznymi spôsobmi, vrátane uvedenia DVD, napísania autobiografie a angažovania sa ako motivačného rečníka od roku 2000.

„Moje aktivity ako motivačného rečníka sú veľmi dôležitou súčasťou môjho života. Nikdy som si nemyslel, že by som mohol prednášať o motivácii. Myslím si, že to málo, čo robím, sa mení na veľa,“ povedal Claudio .

©  Claudio Vieira / Facebook

Nielen to, po absolvovaní Štátnej univerzity vo Feira de Santana získal odbornú kvalifikáciu účtovníka  . Svoju kariéru začal tým, že sa ponoril do výskumu a poradenstva pre klientov, kde preukázal odolnosť a odhodlanie.

Rozhodol sa prijať svoju stav.

©  Claudio Vieira / Faceboo

Claudio vysvetlil, že sa rozhodol prijať svoj stav a prezradil, že nikdy nepodstúpil žiadnu liečbu. Nebolo to však kvôli nedostatku príležitostí.

„Táto operácia je možná, ale neplánujem to urobiť. Netrúfam si to vyskúšať. Už som sa takto prispôsobil životu. A takto chcem zostať,“ povedal Claudio.

Rozhodol sa však ďalej žiť svoj život naplno. Je tiež nadšený, že v budúcnosti bude inšpirovať viac ľudí.

„Mojím najväčším cieľom je pokračovať vo všetkom, čo som začal. Môj stav ma naučil pokračovať. A dať môjmu životu zmysel a vážiť si život,“  vysvetlil .

Vo svojom rozhodnutí posunúť sa vpred Claudio prijíma život a teší sa, že bude inšpirovať ostatných. Jeho príbeh je silnou pripomienkou toho, že sila sa nachádza v našich rozhodnutiach.


zdroj: brightside.me

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “„Chcem žiť normálny život!“ Muž s prevrátenou hlavou sa nebál čeliť osudu!”