9-mesačnému dievčatku predpovedali smrť na hroznú chorobu, ale jej opatrovateľka urobila niečo nečakané.

Každá žena, ktorá pracovala ako opatrovateľka, vie, aká zodpovednosť leží na jej pleciach. Je to veľmi zodpovedná práca, ktorá si niekedy vyžaduje veľkú obetu a nasadenie. V živote sú však chvíle, keď chcete urobiť zdanlivo nemožné veci.

Dvadsaťdvaročná Kiersten Milesová sa starala o tri deti Georgea a Farry Roskových len niekoľko týždňov, keď sa jej rodičia dozvedeli strašnú správu. Malej Talii diagnostikovali zriedkavé bakteriálne ochorenie pečene a naliehavo potrebovala transplantáciu

V opačnom prípade bolo dievčatko odsúdené na smrť.

Vtedy sa v rodine Roskovcov stalo niečo, čo nikto nečakal – Kiersten sa rozhodla podstúpiť test, aby zistila, či by mohla byť darkyňou pre dieťa. Dievča, ktoré nedávno spoznala a ktoré si práve našlo brigádu, aby si mohlo zaplatiť štúdium, chce teraz urobiť niečo výnimočné.

Jej rodičia nevedeli, ako majú na takúto obetavosť reagovať, pretože takáto obeta sa len tak niekde nevidí, najmä nie od cudzieho človeka. Kiersten počas nasledujúcich 6 mesiacov podstúpila rôzne testy a výsledky ukázali, že je ideálnou darkyňou pre malú Taliu.

Dievča nemalo žiadne pochybnosti o tom, že pomôže dieťaťu prežiť. Hoci je operácia veľmi komplikovaná a hrozí pri nej veľa rizík pre dieťa aj jeho darkyňu, opatrovateľka ani na chvíľu nepochybovala, že je predurčená podať pomocnú ruku.

Operácii nič nebránilo a Kiersten a Talia boli na 14-hodinovú operáciu pripravené. Transplantácia bola úspešná a čoskoro sa opatrovateľka a dieťa zotavili a mohli sa opäť tešiť zo vzájomnej spoločnosti.

Teraz by už nikto neuveril, že toto dievčatko muselo nedávno podstúpiť život ohrozujúcu operáciu. Vďačnosť, ktorú rodičia pociťujú, sa nedá vyjadriť slovami – takáto obeta pre iného človeka je na svete zriedkavá.

Dnes, keď sa väčšina ľudí zdá byť sebecká a zahľadená do seba, Kirstenin krok rúca všetky stereotypy. Tento príbeh ukazuje, že ešte stále existujú skutoční hrdinovia, ktorí sú ochotní obetovať aj časť seba v prospech druhých.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “9-mesačnému dievčatku predpovedali smrť na hroznú chorobu, ale jej opatrovateľka urobila niečo nečakané.”