9 mesiacov po otcovej smrti dostala dcéra od neho nečakaný list. V liste muž opísal tajný plán, ktorý vymyslel pred svojou smrťou, čo dcéru aj vdovu prekvapilo.

Alyssu Mendozovú šokoval náhly e-mail o tretej hodine ráno. Netušila, kto by ju chcel uprostred noci kontaktovať, ale čakal ju ešte väčší šok. Nečakané bolo, že e-mail bol od jej otca, ktorý zomrel na bakteriálne ochorenie obličiek.

Muž s chorobou bojoval niekoľko mesiacov, ale svoj boj prehral len dva dni pred dcérinými narodeninami.

Strata bola pre rodinu veľmi ťažká, ale život išiel ďalej. Dievčatku trvalo dva dni, kým si prečítalo nečakaný list z hrobu.

Alyssa však čoskoro nabrala odvahu a zistila, aký bol účel listu, ktorý jej otec pred smrťou poslal. Jej otec v ňom svojej dcére načrtol podrobný plán, ako chce matku prekvapiť na 25. výročie svadby. Alyssa vždy vnímala otcovu lásku k mame a zvláštne puto medzi ich rodičmi, preto ju neprekvapilo, že si pripravil tajný plán pre prípad, že by svoj boj s chorobou nevyhral.

Jej rodičia boli pre dcéru najväčším vzorom v živote, preto ju povzbudili, aby pokračovala v čítaní jeho listu.

„Alyssa, prosím, dodržiavaj pokyny, ktoré som ti dal, a plne ich plň. Tento list ti posielam pre prípad, že sa mi zhorší, alebo ešte horšie, ak zomriem. Dúfam, že sa tak nestane,“ napísal otec.

V inštrukciách muž svojej dcére povedal, že sa už vopred dohodol s kvetinárstvom, aby pre jej matku pripravilo kyticu jej obľúbených kvetov. Otec tiež požiadal dcéru, aby vyzdobila dom rôznymi balónmi s pripevnenými fotografiami ich dvoch. Muž vopred vedel, čo by sa jeho milovanej páčilo najviac – nádherné spomienky na nich dvoch.

Alyssa strávila bezsennú noc prípravou matkinho prekvapenia, ale jej únavu rýchlo zahnala matkina citlivá reakcia na prekvapenie. Alyssa odovzdala matke aj osobný list, ktorý jej napísal a v ktorom jej k výročiu odovzdal tie najúprimnejšie slová lásky.

Muž aj po smrti dokázal šíriť lásku k svojej manželke, takže ani smrť nedokázala milujúcich sa ľudí rozdeliť. Aj po svojej smrti dokázal muž vytvoriť pozitívne a láskyplné spomienky pre svoju dcéru a svoju milovanú.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “9 mesiacov po otcovej smrti dostala dcéra od neho nečakaný list. V liste muž opísal tajný plán, ktorý vymyslel pred svojou smrťou, čo dcéru aj vdovu prekvapilo.”