Ak poviete túto jedinú vetu, telemarketéri vám OKAMŽITE prestanú volať. FUNGUJE NA 100% v každom prípade

Pozrite si, ako sa zbaviť dotieravého telemarketéra. Stačí povedať jednu vetu a volajúci bude chcieť rýchlo zavesiť.

Volanie telemarketérov vám môže poriadne znepríjemniť život. Nenechajú sa len tak ľahko vyviesť z miery a zvyčajne kontakt opakujú.

Nadávky a rázne odmietnutia na nich nezaberajú. V tomto prípade musíte použiť iný spôsob.

Najdôležitejší je váš súhlas

V prvom rade musíte vedieť, že na to, aby vám mohol telemarketingový pracovník zavolať s konkrétnou ponukou (v mene obchodníka alebo spoločnosti), musíte mu dať predchádzajúci súhlas.

Volajúci vás rozhodne nemôže požiadať o takýto súhlas na začiatku rozhovoru. Okrem toho máte právo vedieť, prečo vám telemarketingový pracovník volá a v mene akej spoločnosti koná.

Niekedy sa pri registrácii na odber informačného bulletinu alebo pri online nákupoch v rámci povinného súhlasu so zdieľaním osobných údajov uvádza nepovinný súhlas s telefonickým kontaktovaním.

Preto je dôležité všetko si dobre prečítať a nezaškrtávať všetky políčka len tak z popudu.

Ako odradiť dotieravého telemarketéra?

Tu môžete využiť niekoľko patentov. Stačí povedať jednu z nasledujúcich viet.

O ponuku nemám záujem, prosím, odstráňte moje číslo z vašej databázy a žiadam, aby ste ma prestali kontaktovať.

Žiadam vás, aby ste sa opäť predstavili a uviedli údaje o spoločnosti, v mene ktorej mi voláte.

Telemarketéri zvyčajne nie sú ochotní opakovať svoje údaje a je veľká pravdepodobnosť, že sa rozhovor v tomto bode preruší.

Celý rozhovor si nahrám a v súlade s predpismi ich požiadam, aby ma okamžite prestali kontaktovať. Ak sa tak nestane, môžem celú nahrávku použiť na súde.

Ako ste získali moje číslo? V takom prípade vám telemarketéri zvyčajne povedia, že boli získané z verejne dostupnej databázy. Problémom je, že ak spoločnosť získa vaše číslo napríklad z internetu alebo od tretej strany, mala by vás o tom okamžite informovať.

Okrem toho máte právo vedieť, akú adresu a sídlo má táto spoločnosť a na aký účel chce používať vaše údaje. Na druhej strane správa o záhadnej databáze môže naznačovať, že vaše údaje boli získané nezákonne.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Ak poviete túto jedinú vetu, telemarketéri vám OKAMŽITE prestanú volať. FUNGUJE NA 100% v každom prípade”