Bežkyňu náhle napadne muž, ktorý ju chce znásilniť. Útočník netušil, s kým má do činenia

Aj keď je to smutné, žijeme vo svete, v ktorom si ženy musia dávať vždy veľký pozor. Jednak preto, že ženy sú slabšie ako muži, a jednak preto, že sú častejšie vystavené útokom, okradnutiu a veľmi často aj inému zneucteniu.

Čím viac sa však ženy na verejnosti cítia neisto, tým viac sa vyvíjajú spôsoby, ako sa chrániť v prípade nešťastia.


Toto je nočná mora, ktorej čelí Kelly Herronová zo štátu Washington v USA.

Tridsaťšesťročná žena sa pripravovala na maratón, a tak tvrdo trénovala. Jedno popoludnie bežala svoju obvyklú trasu, ale po 4 míľach sa zastavila, aby si odskočila na verejné WC. Vtedy ešte netušila, že v jednej z kabínok sa skrýva muž, ktorý čaká na svoju obeť.

Keď si žena umývala ruky, muž ju napadol a pokúsil sa ju znásilniť. Nanešťastie pre útočníka netušil, do čoho sa púšťa. Často počúvame príbehy žien, ktoré boli napadnuté, keď ich telo v okamihu nebezpečenstva stuhlo.

Ale Kellyin príval adrenalínu bol taký intenzívny, že bojovala sama za seba až do poslednej kvapky krvi. Kričala o pomoc všetkými možnými spôsobmi, odmietala sa nechať útočníkom ukolísať, kopala a dokonca ho hrýzla do tváre. Hoci utŕžila veľa úderov, využila všetky svoje znalosti sebaobrany, ktoré nedávno získala v kurze ženskej sebaobrany.

Práve tam získala neoceniteľné vedomosti o tom, ako riešiť takúto nebezpečnú situáciu.

Pri rozprávaní svojho príbehu na sociálnych sieťach dokonca ukázala trasu GPS uloženú jej športovými hodinkami. Ukazuje, ako žena v ten osudný deň bojovala o prežitie.

Všetko Kellyino úsilie sa vyplatilo a útočníka sa jej podarilo zamknúť na jednej z toaliet, kým neprišla polícia. Muž bol zatknutý a odsúdený za znásilnenie.

Žena, ktorá sa podelila o svoj príbeh, ukázala, že pri konfrontácii s útočníkom je potrebné pripraviť sa morálne aj fyzicky. tisíce žien nasledovali jej príklad a prihlásili sa do život zachraňujúcich kurzov sebaobrany.

„Obočie mám zašité, telo pokryté modrinami – ale môj duch zostal nedotknutý,“ povedala žena o svojej skúsenosti. „Ak môj príklad povzbudí čo i len jednu ženu, aby sa naučila, ako sa brániť vo chvíli nebezpečenstva, stálo mi za to zverejniť svoj príbeh.“ – Kelly povedala.

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Bežkyňu náhle napadne muž, ktorý ju chce znásilniť. Útočník netušil, s kým má do činenia”