Dcéra napísala svojmu otcovi s Downovým syndrómom dojímavý list k 50. narodeninám

V detstve boli možno chvíle, keď ste sa na rodičov naštvali, že vám nekúpili napríklad hračku, ktorú ste chceli. Alebo ste sa možno chovali nevďačne napriek tomu, čo pre vás robili vaši rodičia.

A keď premýšľate o týchto chvíľach, ten pocit je taký drvivý, že sa zdá, že by ste urobili takmer všetko, aby ste sa mohli vrátiť a zmeniť ich.

Tento článok je čiastočne o tom. Richie Anne Castillo sa posmievali za to, že má otca, ktorý má Downov syndróm. Teraz je už dospelá a k jeho narodeninám zdieľala srdcervúci príspevok, v ktorom oznámila, aký úžasný je jej otec, aká je na neho hrdá a ľutuje, že nebola milujúcejšou dcérou.

Prečítajte si neuveriteľne dojímavý list, ktorý dcéra napísala svojmu otcovi

„Drahý otec. Dnešný deň je veľmi zvláštny a zároveň veľmi zázračným okamihom tvojho života. Dnes máš 50 rokov a som taká šťastná, že aj naďalej žiješ taký krásny život. Lekári sú tým užasnutí !

Viem, že si to pravdepodobne neprečítaš, pretože nemáš Facebook, ale chcem, aby celý svet vedel aká som hrdá, že si môj otec.

Chcem, aby celý svet vedel, aký si krásny vo vnútri aj navonok,“ napísala Richie vo svojom príspevku.

„Napísala som ti narodeninový pozdrav, pretože som ešte nikdy nič také neurobila.“ Otec, zaslúžiš si omnoho viac.“

„Oci, trvalo mi to mnoho rokov, kým som nabrala dosť odvahy čeliť všetkým, pretože nie všetci môžu poznať celú pravdu. Keď som bola na základnej škole, bola som šikanovaná za to, že si iný. Ako dieťa som ťa nevidela ako niekoho, kto je odlišný.

Videla som ťa ako môjho otca.

Nerozumela som, prečo si zo mňa robia srandu a nazývajú ma nenormálnou. Pochopila som to až neskôr.

Zaslúžiš si viac ako len zbabelú dcéru. Zaslúžiš si lásku, porozumenie, trpezlivosť a prijatie ako každý jednotlivec s Downovým syndrómom.“ napísala Richie.

„Si najodvážnejší, pretože si toho zažili toľko a nikdy si sa nebál.“

„Oci, ty si najsilnejšia a najodvážnejšia ľudská bytosť,

akú poznám. Takmer celý život si bol pod lekárskym dohľadom, absolvovali si množstvo zákrokov, chodil si na dialýzu a musel si akceptovať dlhý zoznam obmedzení. No len zriedka si sa sťažoval.“ napísala Richie.„Si najsilnejší, pretože po všetkých tých chirurgických zákrokoch, procedúrach a nociach v nemocnici sa ti podarilo povedať „Wa ko mahadlok mamatay kay ni salig ko sa Ginoo

(Nebojím sa, pretože verím v Pána.) Po dlhých dňoch v dialyzačnom centre alebo po hypoglykemickej terapii si si vždy nasadil na svoju tvár úsmev. Si najodvážnejší, pretože si toho zažil toľko a nikdy si sa nebál. Neviem si predstaviť, že by som sa ocitla v tvojich topánkach“.

„Priala by som si, aby som ťa mohla odbremeniť od všetkej tej bolesti.“

Videl som ťa v tvojom najhoršom období, keď si bol veľmi chorý a povedal si, že si už unavený. Keď som počula tieto slová ‘Kapoy na. (Som unavený) “alebo„ Sakit kaayo. (Naozaj to bolí), preplakala som celé dni a nevedela som sa vrátiť do nemocnice. Videla som ťa plakať, keď si mal vodu v kolene.

Necítim tvoju bolesť, ale priala by som si, aby som mohla zaujať tvoje miesto. Aby si už ty nemusel cítiť žiadnu bolesť. Prišiel si o zuby, ale to ti nikdy nebránilo v tom, aby si jedol tvoje obľúbené jedlo naďalej.

Vždy strácaš svoju zubnú protézu HAHA ! Viem, že to robíš zámerne ! Už som aj zabudla, ako si vyzeral s vlastnými zubami,“ napísala Richie vo svojom liste.

„Som silná a statočná kvôli tebe a veľmi ťa milujem, oci.“

„Každý ťa zbožňuje a ty to vieš.

Na tvári si vždy mal úsmev a smiech. Chápem, že máš dobré aj zlé dni (tvoje zlé dni sú tiež našimi zlými dňami, haha.) Občas si zlý a odtláčaš všetkých preč, vrátane mňa. Ale to si ty a je to v poriadku. Je v poriadku byť iný. Mohla by som o tebe hovoriť ešte ďalej, ale bolo by to príliš dlhé. Šťastné 50. narodeniny, ocko !

Ďakujem, že si vždy zavolal mne, svojmu jedinému dievčatku, pretože ním vždy budem. Som silná a statočná kvôli tebe a veľmi ťa milujem, oci. Myslím, že som teraz dosť veľká na to, aby som sa bránila pred násilníkmi. Veľa lásky, tvoja dcéra, Richie“.

Zdroj: www.boredpanda.com

Zdroj foto:  richieanne_cast

Zaujal vás článok, ktorý ste práve čítali? Budeme radi, ak ho podporíte lajkom, zdieľaním alebo komentárom. Je to najlepší spôsob, ako zadarmo podporiť portál mysmezeny.sk, aby sme mohli aj naďalej pre vás pripravovať skvelé články. Ďakujeme 🙂

0 replies on “Dcéra napísala svojmu otcovi s Downovým syndrómom dojímavý list k 50. narodeninám”